Wyloguj się do życia... Skutki
Żyjemy w czasach w których to wirtualna rzeczywistość coraz bardziej łączy się z tą realną. Naszym życiem, często dzielimy się nie tylko z gronem najbliższych ale i zresztą świata. Portale społecznościowe, blogi, aplikacje – wszystko to ułatwia komunikację o której 50 lat temu nikt by nie pomyślał.
Paradoksem życia jest to, że mimo łatwości w komunikacji między ludzkiej tak naprawdę stajemy się coraz bardziej osamotnieni. Ilu z nas tak naprawdę wie, kto mieszka obok ? Czy znamy imiona ludzi, których codziennie mijamy na ulicy ? Jak dużo wiemy o naszych najbliższych


Świat zwariował, coraz bardziej zatracił się w internecie, który odgradza nas od normalnego życia.
Jakże przykry jest widok, gdy widzę ludzi czekających na ulicy i każdy trzyma telefon w ręku. Ludzie stają się jak chodzący zombie, wpatrzeni w małe ekraniki nie zauważają reszty świata. Gdzie podziały się zwykłe gesty serdeczności ? Chociażby zwykły uśmiech skierowany do obcej osoby, którą mijamy na ulicy ? Ile osób tak naprawdę zauważy staruszkę która ma problem z przejściem przez ulicę ? Jak wiele osób przejdzie obojętnie obok nieprzytomnej osoby na ulicy, zakładając z góry że znowu ktoś przesadziła z ilością alkoholu ? Mogłabym tak wymawiać bez końca, przykładów jest mnóstwo – winowajca jest jednej Internet.


Wiele osób mi zażyci, że internet przyniósł wiele dobrego światu. Zgodzę się z tym jak najbardziej, bo wiem ile korzyści przyniósł mi – chociaż by ten blog, odnalazłam w nim pasję która przynosi mi radość. Warto jednak zwrócić uwagę na ten cytat : ,,Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, bo tylko dawka czyni truciznę”Słowa Paracelsusa, mogą odnieść się do wszystkiego w naszym życiu. Nic tak naprawdę nie jest szkodliwe, jeśli nie przesadzimy z jego ilością. Wypicie jednego piwa dziennie, czy zjedzenia kilku kostek czekolady nie wyrządzi nam krzywdy. Jednak większe ilości wszystkiego, powolutku i niezauważalnie zaczynają zatruwać nas od środka. 


Tak właśnie jest z internetem. Wiele z nas nie zdaje sobie sprawy ile dziennie z życia nam zabiera wirtualna rzeczywistość. Jak wiele tracimy spoglądając na szklane ekrany, zamiast cieszyć się tym co dzieje się w okół ? Ile tak naprawdę z życia nam zabiera współczesna technologia ? Niedługo słowo ,,życie" będzie widniało tylko w słownikach. Ludzkość sprowadzi się do egzystencji zupełnie uzależnionej od technologi... Matrix może stać się rzeczywistością.

Copyright © 2016 Naturalnie Piękna , Blogger