Lifestyle

Detoks od internetu – dlaczego warto go zrobić ?

Detoks od internetu – dlaczego warto go zrobić ?

Marzena

Urodzona w latach 90. Szczęśliwa Mama dwójki córeczek. Od 2009 roku prowadzę bloga Naturalnie Piękna. Uwielbiam pisać, jest to moja wielka pasja :)

Related Posts

21 komentarzy

 1. Iwona Banach

  W sumie niezły pomysł. Ja co prawda tylko na lapku, ale nieodebranych połączeń też się boję, dlatego ja, która broniłam się przed komórką teraz bez niej się nie ruszam. Nie używam jej doi przeglądania sieci. Jakoś mnie nie ciągnie. Jestem co prawda w sieci od rana do wieczora, ale to bardziej zawodowe. No i tak… Mam to samo co ty, zasypianie, zapominanie, nerwy…

  1. Marzena

   Ja właśnie niby z nudów zaczęłam używać do przeglądania sieci 😛 I czasami źle się to kończy haha

   1. Barbara

    Dobrze, że o tym piszesz, bo wiele osób może mieć z tym problem. Jednak nie tak łatwo jest rozróżnić kiedy to już uzależnienie, a kiedy zwykła rozrywka.

 2. Venus

  Super że o tym piszesz . Ostatnio miałam krótki urlop od internetu , ale we wrześniu planuje dłuższy . Detoks o internetu jest bardzo potrzebny . Trafne spostrzeżenia.

 3. Małgorzata Kijowska

  Często robię sobie dni bez internetu. Nie jest to dla mnie trudne na szczęście. Czy więcej pracy wykonuję przez sieć, tym łatwiej mi wyłączyć się i spędzić dzień bez fejsa, insta czy sprawdzania maila. Faktem jednak jest, że jak się po takim dni włączam z powrotem, to mam wrażenie jakbym wróciła z dalekiej podróży.

 4. Klimaty Agness

  Myślę, że teraz już nie da się żyć bez internetu, przynajmniej ja bym nie dała rady 😉 Interesuje mnie tak wiele rzeczy, wielu wciąż się uczę, a w internecie znajduję wiele potrzebnej mi wiedzy. Czy to o uprawie różnych warzyw, czy pielęgnacji roślin, uwielbiam testowanie nowych potraw i w internecie mam prawdziwą kopalnię inspiracji, tak samo o mocy kamieni, działaniu przeróżnych ziół… mój mąż nawet drobne naprawy w aucie robi z pomocą filmików w internecie…można by tak długo wymieniać :))) Ale prawdą jest to, że co za dużo, to niezdrowo, wszędzie potrzebny jest umiar 😀
  Pozdrawiam ciepło, Agness:)

  1. Marzena

   Masz rację, internet jest nam potrzebny 😀 Grunt by nie przejął kontroli nad naszym życiem

   1. Bernadeta

    Nie ma co ukrywać nie tylko dzieci maja problem z uzależnień od komórek, my także. Wiele razy łapie się na tym że ciagle zerkam na tel i sprawdzam wiadomości. Na szczęście jest jeszcze praca i ten czas to idealny detoks.

 5. Ania

  My dorośli jeszcze potrafimy zająć się czymś innym niż tylko siedzieć w internecie ale z młodzieżą i dziećmi jest gorzej.
  Ja ciesze się że mam inne zajęcia i potrafię znaleźć w tym wszystkim równowagę. Mój internetowy detoks to wyjazd w góry i brak jego zasięgu. Nie mam w ogóle z tym problemu, a nawet się cieszę jak go nie mam.

  1. Marzena

   Myślę, że masz rację. Kolejne pokolenia będą inaczej do tego wszystkiego podchodzić, ja mam nadzieję, że nie skończy się to apokalipsą zoobie

 6. Viola

  Internet wykorzystuje w pracy, właściwie nawet by jej nie było gdyby nie internet bo mój zawód został wymyślony pod jego potrzeby i może właśnie to nauczyło mnie szanować swój czas. Słusznie zauważyłaś,że internet może nas zatracić. Dlatego trzeba go sobie dawkować w odpowiednich ilościach i z głową. To jest jak picie kawy. Możesz ją smakować,cieszyć się jej aromatem ale nadmiar może spowodować wielkie spustoszenie w Twoim organizmie. Sama również go sobie dawkuje,mam zasadę ze po 19 nie dotykam telefonu a raz w miesiącu robię weekend detoxu.

 7. Anna

  Tak jak wszystko dostęp do sieci trzeba sobie dawkować. Poza tym nie ma teraz możliwości odcięcia się całkowicie od internetu – przynajmniej ja nie mogę, bo tutaj jest moja praca.

 8. Monika

  Ja też często łapię się, że chyba za bardzo jestem zwiazna z siecią. W dzień bardzo często sprawdzam pocztę- to już chyba uzależnienie. W weekendy staram się jednak wystopować i nie zaglądać na pocztę, ani nie przerzucać stron interentowych. Nie powiem- łatwo nie jest, ale w czasie tego dektoksu do człowieka naprawdę dociera że przez siedzenie przy telefonie, czy komputerze czas przecieka nam przez palce. Wbrew pozorom ten przesyt informacji, który torpeduje nas z każdej strony przez całą dobę wcale nam nie służy.

  1. Marzena

   I właśnie też jestem tego zdania. Czasem lepiej mieć miej na głowie 🙂

 9. ellie

  Oh, this makes me think of a friend of mine who would go to Minnesota for 2 weeks and be without the Internet. She said it always did her good. She got a lot of books read and rest too. But of course, she is busier than ever with programing in her YA library department now and it really is a necessity for her reading program. Even Beanstacks helps her keep up with what the teens are reading and what prizes they are allowed. Still, when a storm hits and the power is out..you wish you’d taken a break from the internet sooner. Suddenly, you hope your kids will entertain themselves with writing, drawing, making things even put together puzzles. And really, getting a letter by snailmail is the best! =)

 10. Caitlin'nMegan

  Thanks for the post. Yes, we need to do more without it. Suddenly, it takes up so much of your time. And it is a bad habit we all need to break..but how can we? Thanks so much for your suggestions. It’s always good to get back to nature. And of course, talking to each other face to face.

 11. Ivy's Closet

  Really a trending topic. We went out to an actual place to eat recently and the waiter was ordering everything on a tablet. I’m surprised they actually took cash. It’s amazing what the internet is training us to do. Hope you are having a happy July!

 12. Lovely

  I try to do a mini detox during weekends. I turn off devices for a few hours and focus on spending an evening completely free of things like social media, texting, online videos, and other electronic distractions. This has helped me establish a healthier, less stressful work-life balance.
  xoxo
  Lovely
  http://www.mynameislovely.com

 13. Gosia

  taki detoks czasami jest potrzebny, mi by się przydał:)

 14. Chocolade

  Nie mam problemu z oderwaniem się od internetu i kompletnie nie rozumiem ludzi, którzy “scrollują” neta w trakcie spotkań towarzyskich 😉

  1. Marzena

   Ja na szczęście póki co tak nie mam, bardzo mnie irytuje takie zachowanie

Leave a Reply