Przejdź do treści

Dzień bez Wi-Fi wyzwanie

Dzień bez Wi-Fi -czy jest możliwy ?

Bez Wi-Fi czy da się żyć ? Oto jest pytanie ! Można by powiedzieć, że Wi-Fi sprawia, że wiele z nas faktycznie jest złapana w sieć. Nie ma co ukrywać, uzależnienie od internetu a zwłaszcza od mediów społecznościowych jest prawdziwą plagą. O tym fakcie, wie większość z nas, niestety nie wszyscy są do końca świadomi jakie konsekwencje niesie to w przyszłości. Ten temat poruszam na blogu nie dość często. Sama mam czasem wrażenie że daje się złapać w tą sieć i chce od tego wszystkiego uciec.

Zapraszam Was na wpisy

Dzień bez Wi-Fi – dlaczego warto taki mieć raz w tygodniu ?

Przede wszytkom zaoszczędzimy dużo czasu, którego brakuje nam na inne rzeczy. Odpocznie nasz mózg, od natłoku bodźców zewnętrznych. Wyciszymy się i naprawdę solidnie odpoczniemy. Będziemy mogli przyjrzeć się naszemu życiu z innej strony, docenić chwile która trwa obecnie. Zaczniemy dostrzegać to, czego nie dostrzegamy patrząc się w telefon. Zrozumiemy, że prawdziwe życie dzieje się dookoła nas.

Co robić zamiast tego ?

Proponuję spędzić czas z bliskimi, na rozmowie z kubkiem kawy lub herbaty. Spacer na łono natury, lub do parku miejskiego. Chwilę dla siebie, gdzie po prostu nic nie będziemy robić. Tak ! Nic nie robienie, przyda się od czasu do czasu nam wszystkim.

A jeśli nie mamy możliwości wyłączyć Wi-Fi na jeden dzień ?

Czasem mimo chęci, nie mamy możliwości zrezygnować z podłączenia do sieci. Chociażby przez pracę, gdzie musimy być ciągle w kontakcie. Wtedy warto wprowadzić w życie, kilka godzin dziennie gdzie będziemy po za siecią. Warto również, dobrze przemyśleć to na co poświęcamy czas. Zrezygnować z rzeczy zbędnych, które nie pozwalają nam się rozwijać. Przestać oglądać po prostu głupoty z nudów. Spróbować znaleźć zastępstwo i spożytkować ten cen maksymalnie produktywnie. Najlepiej zorganizować czas tak aby, znaleźć tą wewnętrzną równowagę w życiu. Wi-fi nie jest same w sobie złe, złe jet to jak korzystamy z sieci. Wszystko w życiu, warto robić z umiarem.

Kto podejmuje wyzwanie razem ze mną ?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bożena
4 lat temu

Wiele razy myślałam o takim dniu i wyznaczałam go sobie. I nigdy się nie udało :-/ I już nie chodzi mi o media społecznościowe czy grzebanie w sieci. Po prostu okazuje się, że nagle muszę coś kupić albo zapłacić rachunek, znaleźć jakiś przepis albo informację o odjazdach autobusów czy numer telefonu do stomatologa. Dzisiaj jesteśmy tak zorganizowani, że mniej gromadzimy papierów, a więcej na bieżąco korzystamy z internetu, a przynajmniej ja tak mam. Ale za to wyłączam wi-fi na noc, żeby zmniejszyć smog elektromagnetyczny, chociaż tez różnie o tym piszą (podobno kiedy router jest wyłączony to i tak emituje promienie…).

Dorota
4 lat temu

Uciekam jak mogę, ale czasem się nie da. Zwłaszcza przed egzaminami 😉 Unikam za to portali społecznościowych jak mogę, chociaż to też ryzyko 😉

Magda
4 lat temu

czasem warto odpoczac od sieci 😉

Cherry Belle
4 lat temu

Ja często mam dni bez netu 😀

Domowy Klimacik
4 lat temu

Chętnie bym taki dzień sobie zrobiłam, ale nie wiem co na to moja rodzina 😉

Ania
4 lat temu

My często sobie robimy takie dzień a nawet kilka wyjeżdżając w góry. Są miejsca że nie mamy zasięgu i to nas cieszy. Nawet tel nie działa z czego te się cieszymy 🙂 niestety jak wracamy do bazy to tel aż czerwony się robi od wiadomości. Ale na to też May radę, transmisję danych wyzucamy i mamy ciszę 🙂

Gosia
4 lat temu

można zrobić sobie święta bez internetu i ten czas całkowicie poświęcić rodzinie:)

Barbara
4 lat temu

To prawda, że internet strasznie zaśmieca i przeciążą nasz mózg. Warto robić sobie przerwy.

trackback

[…] offline – kontakt z naturą , Dzień bez Wi-Fi wyzwanie , Wyloguj się do życia , Uzależnienie od telefonu – jak sobie radzić ?, Prawda social mediów […]

%d bloggers like this: