Życie offline – kontakt z naturą

Życie offline

Życie offline – kontakt z naturą- dlaczego jest tak ważne ?

Żyjemy w czasach, kiedy to kontakt z naturą jest coraz bardziej zatracany. Już coraz większa liczna ludzi na świecie, większość czasu spędza w miastach niż bliżej natury.
Nie da się uniknąć postępu. Wsie zamieniają się w miasta, miasta w metropolie – nic jednak nie dzieje się w odwrotnym kierunku. Maleje ilość ziemi nie skalanych ręką człowieka, giną zwierzęta i roślinność. Niektórzy twierdzą, że to my Ludzie jesteśmy największą zagładą dla naszej planety Ziemi. Niestety jest w tym pełno prawdy.

Cały ten postęp i technologia, odbija się na naszym życiu. Jesteśmy ciągle w biegu, pragniemy coraz więcej. Konsumpcjonizm nakręca nas wszystkich, zbiera straszne żniwo jakim jest utrata sensu życia. Czy o to chodzi w życiu by coraz więcej mieć ? By osiągnąć sławę, ciągle się wzbogacać ?

Myślę, że to nie wszystko. Tak naprawdę nasze serca, w mniejszym lub większym stopniu potrzebują się wyłączyć z tego co ludzkie. Pragną pierwotności i kontaktu sam na sam, z tym co nas zrodziło – czyli z naturą.

Spokój i cisza, z dala od miasta. To mój sposób na regeneracje. Na pozbycie się stresów, wyłączenie myśli i zapomnienie o problemach. To chwila, gdy skupiam się na przyrodzie i podziwiam jej piękno. To sposób na totalny relaks, za który nie trzeba płacić – jest dostępny dla każdego.

Warto znaleźć chociaż godzinę w tygodniu na kontakt z naturą. Z dala od technologi a blisko tego co od zawsze było natchnieniem dla artystów. Cieszmy się z przyrody, puki jest na Ziemi. Być może, zwykła bajka taka jak Wally stanie się rzeczywistością.  Wyłącz się z biegu codzienności, zatrzymaj się i trwaj w chwili puki trwa.

Możesz również polubić

20 komentarzy

 1. Una

  Fajne zdjęcia i wpis! 🙂 Ja zawsze muszę mieć jakiś kontakt z naturą. I z książkami. 😉 Ostatnio lubię sobie czytać na łonie przyrody – oczywiście analogowo – na papierze (żadnych czytników nie mam i nie chcę!). Za to żyję bez telewizji i wcale mi jej nie brak. 🙂 Brakowałoby mi raczej czasu na czytanie czy lasek. 😉 (A muszę go mieć, choć mieszkam w dużym mieście!)

  1. Marzena T

   Ja mieszkam na obrzeżach małego miasta od 5 lat. Tutaj przyrody jest bez liku 🙂 Nawet dziki ,,pukają" do bramy domu 😛

 2. Euphoryy.

  Zgadzam się z Tobą, ja żeby się zresetować jeżdżę na wieś do rodziców. 😉

 3. Testowania Czas

  Czasem marzy mi się wjechać z miasta na stałe i zamieszkać gdzieś blisko natury, ale nie wiem czy bym się odnalazła na stałe. W weekendy często tak wyjeżdżamy 🙂

 4. Karolina90

  Uwielbiam raz w tygodniu na kilka godzin wyrwać się na łono przyrody, aby nieco się wyciszyć i odreagować to wszystko. Na szczęście w moim pogórniczym mieście nie brakuje terenów zielonych, które koją moje nerwy. Podoba mi się nowy wystrój Twojego bloga. Pozdrawiam serdecznie

 5. Donna

  o tak, świeże powietrzem natura, las i cisza tego najbardziej zaczyna brakować

 6. Helen G.

  Natura jest dla człowieka najlepsza! Piękne zdjęcia:)

 7. Ola

  Ja kiedy wyjechałam na studia, doceniłam moją wieś i wiem, że na pewno tam wrócę po obronieniu mgr 😀

 8. beautyfrommadeline

  Mieszkam na wsi i kontakt z przyrodą mam na co dzień i uwielbiam to:) Będąc w dużym mieści bardzo mi tego brakowało. Zdjęcia śliczne!:)

 9. Melduję Gotowość

  Ja bardzo dużo czasu spędzam na łonie natury. Uwielbiam to!

 10. Dorota K

  Śliczne zdjęcia 🙂 Jak mam tylko okazję to uciekam na łono natury, choćby do parku. Uwielbiam odpoczywać wśród drzew i zieleni 🙂

 11. Kathy Leonia

  ja wielbię kontakt z naturą nie wyobrażam sobie jak jest ładna pogoda by siedzieć w domu:D

 12. Mango Mania

  Latem często jeździmy rowerami za miasto:) od razu inny świat się nam ukazuje.

 13. chouetteblanche

  Zgadzam się w stu procentach! Życie w betonowym mieście, stres, pośpiech nie prowadzą do niczego dobrego. A każdy z nas potrzebuje kontaktu z przyrodą 🙂

 14. ...SZKATUŁKA...

  Wspaniałe ZDJĘCIA – przydałby mi się taki WEEKEND na łonie natury,aby móc w pełni się wyciszyć 🙂

 15. Paulina Anna

  Podpisuję się pod tym postem rękami i nogami! <3 I bardzo podobają mi się Twoje zdjęcia, magia!

 16. domino

  Dziękuję za piękne zdjęcia – ja muszę mieć kontakt z naturą przynajmniej raz w tygodniu. Raz w miesiącu muszę wyjechać gdzieś dalej w tzw. zielone do lasu, nad wodę…po prostu muszę. W domu staram się zapewnić sobie i najbliższym jak najzdrowsze warunki. Zadbałam m.in.o dobrą jakość wody kranowej i założyłam u nas filtr do wody molekularny z naturalną mineralizacją – daje wodę zdrową i smaczną.

 17. Siostry Andrzejewskie

  My również dużo czasu spędzamy na łonie natury, jeżeli tylko znajdziemy chwilkę wolnego 🙂

  SiostryAndrzejewskie

 18. KasiaS1980

  Ja właśnie wróciłam z takiego ładowania akumulatorów, w kompletnej dziczy (no, może nie kompletnej bo w 3* hotelu, ale jednak na bezludziu) na Mazurach. Cudownie byłoby móc wyjechać na miesiąc takich wakacji, ale niestety czas, urlop i finanse są bezlitosne. Piękne zdjęcia.

 19. Detoks od internetu - dlaczego warto go zrobić ? — Naturalnie Piękna

  […] Życie offline – kontakt z naturą , Dzień bez Wi-Fi wyzwanie , Wyloguj się do życia , Uzależnienie od telefonu – jak sobie radzić ?, Prawda social mediów – jaka jest ? […]

Dodaj komentarz