Przejdź do treści

Życie offline – kontakt z naturą

Życie offline

Życie offline – kontakt z naturą- dlaczego jest tak ważne ?

Żyjemy w czasach, kiedy to kontakt z naturą jest coraz bardziej zatracany. Już coraz większa liczna ludzi na świecie, większość czasu spędza w miastach niż bliżej natury.
Nie da się uniknąć postępu. Wsie zamieniają się w miasta, miasta w metropolie – nic jednak nie dzieje się w odwrotnym kierunku. Maleje ilość ziemi nie skalanych ręką człowieka, giną zwierzęta i roślinność. Niektórzy twierdzą, że to my Ludzie jesteśmy największą zagładą dla naszej planety Ziemi. Niestety jest w tym pełno prawdy.

Cały ten postęp i technologia, odbija się na naszym życiu. Jesteśmy ciągle w biegu, pragniemy coraz więcej. Konsumpcjonizm nakręca nas wszystkich, zbiera straszne żniwo jakim jest utrata sensu życia. Czy o to chodzi w życiu by coraz więcej mieć ? By osiągnąć sławę, ciągle się wzbogacać ?

Myślę, że to nie wszystko. Tak naprawdę nasze serca, w mniejszym lub większym stopniu potrzebują się wyłączyć z tego co ludzkie. Pragną pierwotności i kontaktu sam na sam, z tym co nas zrodziło – czyli z naturą.

Spokój i cisza, z dala od miasta. To mój sposób na regeneracje. Na pozbycie się stresów, wyłączenie myśli i zapomnienie o problemach. To chwila, gdy skupiam się na przyrodzie i podziwiam jej piękno. To sposób na totalny relaks, za który nie trzeba płacić – jest dostępny dla każdego.

Warto znaleźć chociaż godzinę w tygodniu na kontakt z naturą. Z dala od technologi a blisko tego co od zawsze było natchnieniem dla artystów. Cieszmy się z przyrody, puki jest na Ziemi. Być może, zwykła bajka taka jak Wally stanie się rzeczywistością.  Wyłącz się z biegu codzienności, zatrzymaj się i trwaj w chwili puki trwa.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
20 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Una
7 lat temu

Fajne zdjęcia i wpis! 🙂 Ja zawsze muszę mieć jakiś kontakt z naturą. I z książkami. 😉 Ostatnio lubię sobie czytać na łonie przyrody – oczywiście analogowo – na papierze (żadnych czytników nie mam i nie chcę!). Za to żyję bez telewizji i wcale mi jej nie brak. 🙂 Brakowałoby mi raczej czasu na czytanie czy lasek. 😉 (A muszę go mieć, choć mieszkam w dużym mieście!)

Marzena T
7 lat temu
Reply to  Una

Ja mieszkam na obrzeżach małego miasta od 5 lat. Tutaj przyrody jest bez liku 🙂 Nawet dziki ,,pukają" do bramy domu 😛

Euphoryy.
7 lat temu

Zgadzam się z Tobą, ja żeby się zresetować jeżdżę na wieś do rodziców. 😉

Testowania Czas
7 lat temu

Czasem marzy mi się wjechać z miasta na stałe i zamieszkać gdzieś blisko natury, ale nie wiem czy bym się odnalazła na stałe. W weekendy często tak wyjeżdżamy 🙂

Karolina90
7 lat temu

Uwielbiam raz w tygodniu na kilka godzin wyrwać się na łono przyrody, aby nieco się wyciszyć i odreagować to wszystko. Na szczęście w moim pogórniczym mieście nie brakuje terenów zielonych, które koją moje nerwy. Podoba mi się nowy wystrój Twojego bloga. Pozdrawiam serdecznie

Donna
7 lat temu

o tak, świeże powietrzem natura, las i cisza tego najbardziej zaczyna brakować

Helen G.
7 lat temu

Natura jest dla człowieka najlepsza! Piękne zdjęcia:)

Ola
7 lat temu

Ja kiedy wyjechałam na studia, doceniłam moją wieś i wiem, że na pewno tam wrócę po obronieniu mgr 😀

beautyfrommadeline
7 lat temu

Mieszkam na wsi i kontakt z przyrodą mam na co dzień i uwielbiam to:) Będąc w dużym mieści bardzo mi tego brakowało. Zdjęcia śliczne!:)

Melduję Gotowość
7 lat temu

Ja bardzo dużo czasu spędzam na łonie natury. Uwielbiam to!

Dorota K
7 lat temu

Śliczne zdjęcia 🙂 Jak mam tylko okazję to uciekam na łono natury, choćby do parku. Uwielbiam odpoczywać wśród drzew i zieleni 🙂

Kathy Leonia
7 lat temu

ja wielbię kontakt z naturą nie wyobrażam sobie jak jest ładna pogoda by siedzieć w domu:D

Mango Mania
7 lat temu

Latem często jeździmy rowerami za miasto:) od razu inny świat się nam ukazuje.

chouetteblanche
7 lat temu

Zgadzam się w stu procentach! Życie w betonowym mieście, stres, pośpiech nie prowadzą do niczego dobrego. A każdy z nas potrzebuje kontaktu z przyrodą 🙂

...SZKATUŁKA...
7 lat temu

Wspaniałe ZDJĘCIA – przydałby mi się taki WEEKEND na łonie natury,aby móc w pełni się wyciszyć 🙂

Paulina Anna
7 lat temu

Podpisuję się pod tym postem rękami i nogami! <3 I bardzo podobają mi się Twoje zdjęcia, magia!

domino
7 lat temu

Dziękuję za piękne zdjęcia – ja muszę mieć kontakt z naturą przynajmniej raz w tygodniu. Raz w miesiącu muszę wyjechać gdzieś dalej w tzw. zielone do lasu, nad wodę…po prostu muszę. W domu staram się zapewnić sobie i najbliższym jak najzdrowsze warunki. Zadbałam m.in.o dobrą jakość wody kranowej i założyłam u nas filtr do wody molekularny z naturalną mineralizacją – daje wodę zdrową i smaczną.

Siostry Andrzejewskie

My również dużo czasu spędzamy na łonie natury, jeżeli tylko znajdziemy chwilkę wolnego 🙂

SiostryAndrzejewskie

KasiaS1980
7 lat temu

Ja właśnie wróciłam z takiego ładowania akumulatorów, w kompletnej dziczy (no, może nie kompletnej bo w 3* hotelu, ale jednak na bezludziu) na Mazurach. Cudownie byłoby móc wyjechać na miesiąc takich wakacji, ale niestety czas, urlop i finanse są bezlitosne. Piękne zdjęcia.

trackback

[…] Życie offline – kontakt z naturą , Dzień bez Wi-Fi wyzwanie , Wyloguj się do życia , Uzależnienie od telefonu – jak sobie radzić ?, Prawda social mediów – jaka jest ? […]

%d bloggers like this: