DIY Domowy olejek na porost włosów + peeling skóry głowy

Dziś przepis na długo obiecywany olejek na porost włosów. Przez 2 miesiące testowałam go na sobie i sprawdzałam czy działa. Ku mojemu zaskoczeniu, okazał się skuteczny ! 

Składniki Dowolny olej, kilka plastrów świeżego imbiru – Nie podaję dokładnej ilości, sama robiłam olejek na ,,oko”. U mnie proporcja wyszła  1 część imbiru na 10 porcji oleju z oliwek.

Wykonanie Plastry imbir przekładamy do słoiczka lub buteleczki i zalewamy dowolnym olejem. Odstawiamy w ciemne i chłodne miejsce na około 2 tygodnie czasu. Po tym czasie możemy używać olejek, najlepiej przechowywać go w lodówce. Zużyć do miesiąca czasu od przyrządzenia mikstury. Olejek w małej ilości wcieramy w skórę głowy i pozostawiamy na co najmniej pół godziny. Po tym czasie zmywamy. 
Uwaga – Olejek może wywoływać uczucie rozgrzania na skórze głowy, jeśli czujesz dyskomfort zmyj go szybciej. Najlepiej wypróbować go w mniejszej ilości przed nałożeniem na całą skórę głowy, zrób próbę uczuleniową.
 

Olejek + mielony imbir – świetny peeling skóry głowy

Do tego peelingu możemy użyć zwykłego olejku lub  imbirowego. Na talerzyk wylewamy około 1-2 łyżek oleju i dosypujemy mielony imbir. Taką mieszankę wcieramy w skórę głowy,  masujemy około 5 minut i spłukujemy. Mielony imbir świetnie masuje skórę głowy, nie ulega zmiękczeniu. Przy zmywaniu nie sprawia większego kłopotu, trzeba jednak umyć głowę 2 razy by pozbyć się drobinek.


Efekty kuracji olejkiem 


Olejku nie stosowałam przed każdym myciem, stosowałam go 1 raz w tygodniu wraz z peelingiem skóry głowy. Czy przyśpieszył porost włosów ? Powiem szczerze że tak, efekty jednak nie są bardzo duże. Dla mnie jednak są zadowalające. Specjalnie przed rozpoczęciem kuracji olejkiem, mierzyłam swoją długość włosów na starej grzywce. Zwykły miesięczny przyrost włosów wynosi u mnie ok. 1 cm, z stosowaniem olejku wyniósł 1,5 cm. Wnioskując, używając olejku włosy urosły o połowę więcej +0,5 cm. Dla jednych może być to mało, dla mnie jednak jest to wystarczająco dużo.  

29 komentarzy

Dodaj komentarz