Przejdź do treści

Trądzik u dorosłych przyczyny

pryszcze u dorosłych

Gdy dojrzewamy nie jeden z nas ma problemy z trądzikiem. Z biegiem czasu mamy nadzieję, że ten problem zniknie. Niestety, w wieku dorosłym często znów musimy walczyć z krostkami. Mimo, że objawy są bardzo podobne, przyczyny są zupełnie inne.

Trądzik w wieku młodzieńczym

Jest spowodowany głownie zmianami hormonalnymi w organizmie. Nasza skóra pod wpływem hormonów szaleje. Gruczoły łojowe pracują na pełnych obrotach, stanowiąc idealną pożywkę dla bakterii trądzikowych.

Trądzik w wieku dorosłym

Można śmiało powiedzieć, że trądzik to przypadłość związana z postępem cywilizacyjnym. Zmiana trybu życia a zwłaszcza sposobu żywienia, nie jest obojętna dla naszej skóry. Cera buntuje się przeciwko nam, dając nam widocznie do zrozumienia,  że należy zmienić coś w swoim życiu. Do głównych przyczyn, powstawaniu trądziku u dorosłych możemy zaliczyć :

  • Spożywanie nadmiernej ilości mleka. W mleku krowim, znajdują się hormony które są korzystne tylko do czasu wzrostu organizmu. U dorosłych, te hormony mogą działaś inaczej – powodują między innymi nadmierne wydzielanie łoju a ten przyczynia się do namnażania bakterii odpowiedzianymi za powstawanie trądziku. Warto więc ograniczyć spożywanie mleka do minimum i sięgnąć po przetwory mleczne fermentowane która mają lepsze korzyści dla nas niż zwykłe mleko.
  • Trądzik spowodowany kosmetykami ( O trądziku kosmetycznym, możecie przeczytać tutaj )
  • Spożywanie produktów spożywczych bogatych w tłuszcze trans. Te tłuszcze nie są zdrowe dla naszego organizmu, mogą przyczyniać się do powstawania wielu chorób. Są masowo dodawane do żywności, jako tani zamiennik. Ich dodawanie do żywności obecnie jest zakazane w wielu krajach, niestety możemy je ciągle spotkać na naszych półkach sklepowych. Żywność fast food, kremy czekoladowe i wiele innych smacznych rzeczy kryją w sobie tą ,,niespodziankę”
  • Stosowanie używek między innymi papierosów czy alkoholu
  • Różnego rodzaju alergie pokarmowe między innymi nietolerancja glutenu
  • Trądzik spowodowany zmianami hormonalnymi. np.spowodowanych  tarczycą czy stosowaniem tabletem antykoncepcyjnych
  • Nadmierne korzystanie z solarium Solarium przyczynia się do nadmiernej suchości a ta powoduje nadmierne wydzielanie gruczołów łojowych
  • Stres hormon stresu kortyzol działa na gruczoły łojowe
  • Uwarunkowania genetyczne


Jedną z popularnych metod, walki z trądzikiem u dorosłych jest stosowanie zabiegów na twarz z kwasami. 
Więcej informacji tutaj  http://lespa.pl/oferta-dla-kobiet/zabiegi-na-twarz/odmladzanie/ 

Post napisany na postawie : Dr Yael Adler ,, Skóra Fascynująca historia”, internet 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
%d bloggers like this: