Książka która zmieniła mój sposób patrzenia na skórę ,,Skóra. Fascynująca historia" - RecenzjaKiedy książka trafiła w moje ręce, pierwszą myślą była ,, Jak można tyle napisać o skórze ?” Mocno się zaskoczyłam, ilością stron do przeczytania. Byłam przygotowana na typowy wykład naukowy, naszpikowany konkretną wiedzą od a do b. Coś takiego jak podręcznik w szkole : Mimo, że czytamy ciekawe informacje - są napisane w taki sposób, że kompletnie tracimy zapał do zdobywania wiedzy.
Kartka po kartce i zanim się obejrzałam, dobrnęłam do ostatniej strony. Z żalem stwierdziłam, że to już koniec. Po przeczytaniu tej książki, stwierdziłam jedno : już nigdy nie spojrzę na swoją skórę w ten sam sposób jak przedtem.

Autorka Dr Yael Adler, jest fascynującą kobietą. Czytając treść, nie da się nie ulec wrażeniu, że kocha swoją pracę. Takich ludzi z prawdziwym powołaniem i pasją jest naprawdę niewielu. Mimo, że jest Panią Doktor ( i to z nie lada wykształceniem) , książka jest napisana w  zrozumiały sposób dla wszystkich.  Znajdziemy w niej wiele porównań i doświadczeń życiowych, dzięki którym możemy wyobrazić sobie co dzieje się na i w  naszej skórze. Nie musimy  również, posługiwać się skomplikowanym słownictwem by móc odkryć ten fascynujący ludzki organizm.
Książka stanowi kompendium cennej wiedzy. Dzięki niej, dowiedziałam się wiele fascynujących rzeczy. Znalazłam odpowiedzi na pytania, na które już dawno szukałam odpowiedzi. Zdobyłam nową wiedzę, którą aż chce się podzielić się z innymi.
Czy wiecie np. że skóra potrafi słyszeć ? Albo, że na naszych opuszkach palców znajduje się ponad dwa i pół tysiąca receptorów czuciowych ?  
To jedne z wielu ciekawostek zawartych w tej książce. Autorka szeroko wykracza ponad tematykę skóry, pojawiają się zagadnienia z dietetyki czy też z seksuologii.  

Skóra nie stanowi tylko płaszczu dla naszego ciała, którym nas okrywa. Dzięki tej książce, odkryłam jaki jest to fascynujący świat pełen : smaków, zapachów, kolorów - którego aż chce się dotknąć i chłonąć wszystkimi zmysłami. Książkę polecam każdemu. Czy to komuś dla kogo tematyka skóry nie jest obca bo wiąże się z nią zawodowo, czy też dla zwykłego laika w tej tematyce jak ja.

Skóra to fenomenalny narząd! Największy, jaki ma do dyspozycji człowiek. To istny cud natury! Przekonaj się na własnej skórze o tym, jakie ma tajniki, i dowiedz się, jaki ty masz wpływ, na to by czuć się w niej dobrze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drodzy Czytelnicy ! Wszystkie komentarze po 28.09.2016 do 20.03.2019 roku zostały skasowane z związku z przejściem systemu komentarzy ponownie na blogowy z disqusa - za kłopot bardzo przepraszam !

Copyright © 2016 Naturalnie Piękna , Blogger