DIY z kolorówka.com Szampon do włosów przetłuszczających się – czy działa ?

Hej Wszystkim,
Dzisiaj przepraszam na łatwy kosmetyk DIY który możemy przygotować wraz z sklepem kolorowka.com jest to szampon do włosów skłonnych do przetłuszczania się. Przyznam, że od początku wiązałam z nim duże nadzieje, niestety borykam się z tym problemem i długi czas szukam rozwiązania. Czy ten szampon działa ? Ciekawych zapraszam do recenzji.

Zawartość zestawu :

  • mieszanka detergentów roślinnych (w butelce 200 ml) – 170 g
  • wyciąg z aloesu 10 x zatężony – 10 g
  • hydrolizat keratyny – 6 g
  • niacynamid (witamina B3) – 5 g
  • ekstrakt z wierzby białej – 5 g
  • woda demineralizowana jakości farmaceutycznej – 10 g
  • nalepka na gotowy kosmetyk – 1 szt.

 Więcej o poszczególnych składnikach przeczytasz tutaj

Przygotowanie szamponu
Proces przygotowania szamponu jest bardzo łatwy. W skrócie można podzielić go na dwa etapy. Pierwszym jest wymieszanie składników aktywnych szamponu wraz z wodą demineralizowaną, drugim jest dodanie całości do gotowej mieszaniny detergentów. O całym procesie przygotowania możecie przeczytać tutaj

Moja opinia 


Szampon sam w sobie jest bez zapachu – jednak można w łatwy sposób dodać go dodając ulubiony olejek eteryczny a nawet odrobinę perfum. Używa się go bez zarzutów, pieni się delikatną pianką podobną do szamponów bez SLS. Musze przyznać że jest wydajny, wciąć mam połowę butelki.
Nie podrażnia skóry głowy, nie powoduje również przesuszenia włosów. Osobiście czuję potrzebę użycia później odżywki, gdyż szampon bardzo dobrze oczyszcza włosy.
Unosi je lekko u nasady, przez co włosy po umyciu wyglądają na zdrowsze i grubsze.
Niestety muszę przyznać, że w kwestii przetłuszczania włosów nie wiele zmienił. Włosy owszem mniej się przetłuszczają, ich świeżość jest przedłożona o pół dnia jednak to nie jest to czego oczekiwałam. Lepsze rezultaty zauważyłam stosując szampon wraz z serum z tej serii ( o nim napiszę wam niedługo). Podoba mi się skład szamponu jak i proces jego przygotowania – jeśli lubicie kosmetyki DIY warto chociaż raz spróbować gotowych zestawów.
 
Znacie ten szampon ? Co o nim myślicie ?
 

1 komentarz do “DIY z kolorówka.com Szampon do włosów przetłuszczających się – czy działa ?”

Leave a Reply

%d bloggers like this: