Serum do włosów skłonnych do przetłuszczania się od kolorówki.com czy działa ?


Hej Wszystkim,
Niedawno było o szamponie do włosów przetłuszczających się. Dziś o serum do włosów, które używałam razem w duecie. Czy poskromiło mój problem, jakim jest nadmierne przetłuszczanie się włosów ?
Zawartość zestawu
  • woda demineralizowana jakości farmaceutycznej - 102 g
  • wyciąg z aloesu 10 x zatężony - 10 g
  • hydrolizat keratyny - 5 g
  • niacynamid (witamina B3) - 2,4 g
  • D-pantenol - 1,2 g
  • konserwant FEOG
  • butelka 120 ml z atomizerem – 1 szt.
  • nalepka na gotowy kosmetyk – 1 szt.
Więcej o poszczególnych składnikach, dowiesz się tutaj


 Proces przygotowania serum do włosów

Serum przygotowuje się dosłownie w kilka minut. Pierwszym krokiem jest wymieszanie d-pant-enolu z wodą, kolejnym jest połączenie reszty składników w butelce z atomizerem. Na końcu następuje całkowite wymieszanie wszystkich składników. Szczegółowy proces przygotowania serum znajduje się tutaj 


Moja opinia 

Serum zaczęłam stosować w duecie z szamponem, po około 2 tygodniach czasu stosowania samego szamponu. Dzięki temu mogłam przekonać się, jak działają kosmetyki osobno a jak w duecie. Chociaż sam szampon, nie spełnił do końca moich oczekiwań to w wraz z serum zdziałał o wiele więcej.
Początki stosowania kosmetyku, nie były łatwe. Musiałam sama przekonać się jaka będzie odpowiednia ilość preparatu na włosy. Zbyt duża ilość, powodowała odwrotny efekt od zamierzanego, czyli przetłuszczanie się włosów. Najlepszym sposobem u mnie okazało się, stosowanie serum przed myciem włosów w formie odżywki na skalp. Stosując równocześnie masaż skóry głowy, zauważyłam pozytywne rezultaty.
Postawiłam na intensywną kuracje i codziennie przez tydzień używałam serum na skalp przed myciem. Z dnia na dzień, widziałam że włosy zaczęły inaczej reagować. Wyczuwalnie były lżejsze i nie było mowy o zbytnim ich przetłuszczaniu się.
Obecnie stosuje serum doraźnie raz w tygodniu. Włosy myję co 2 dni. Jak dla mnie przedłużenie świeżości o taki czas, jest pozytywnym efektem. Sam szampon, przedłużał świeżość tylko o pół dnia. Co i tak kończyło się codziennym myciem włosów. Teraz nie muszę się tym przejmować i mam nadzieję, że efekty utrzymają się jak najdłużej. Plus dla kosmetyku za fajny skład, zapach jednak mógłby być nieco lepszy.

A wy jaki kosmetyk polecacie do włosów przetłuszczających się ?
 Lubicie zestawy do samodzielnego przygotowywania kosmetyków ?

Komentarze

Instagram

Blog Naturalnie Piękna, powstał w sierpniu 2009 roku. Jeszcze 10 lat temu, nie sądziłam,że moje hobby - potrwa tak długo. Dzięki prowadzeniu bloga, nauczyłam się lepiej dbać o siebie jako kobieta. Codziennie odkrywam nowe tajniki pielęgnacji: jak dbać o włosy, jak mieć zdrową cerę czy też jak troszczyć się o swoje zdrowe. Odkryłam swoje hobby jakim jest robienie domowych kosmetyków. Kosmetyki diy to coś co uwielbiam robić i cieszę się, gdy mogę podzielić się z innymi tym co robię. Na co dzień staram się stawiać na jak najbardziej naturalną pielęgnacje, sięgam głównie po kosmetyki naturalne, lubię też używać produktów polskich marek kosmetycznych. Recenzje kosmetyków to jeden z tematów najczęściej poruszanych na moim blogu. Traktuje to jako wyzwaniem i zawsze staram się włożyć w to dużo pracy i serca. Na blogu poruszam tematy nie tylko kosmetyczne. Znajdziecie tutaj też wiele inspiracji z świata wystroju wnętrz czy też mody. Lubię też dzielić się swoimi doświadczeniami z bycia blogerką i cieszę się, gdy mogę komuś przez to pomóc. Blog nie jest tylko stroną typowo poradnikową. Poruszam tutaj też tematy osobiste czyli w skrócie lifestyle. Zwierzam się z tego jak być mamą, która ma nieco kompleksów i walczy o pewność siebie. Zakładając tego bloga miałam jeden główny cel, nauczyć się kochać siebie i pokazać światu, że każda kobieta może być piękna. Mam nadzieję, że spędzicie tutaj miło czas i znajdziecie tutaj mnóstwo inspiracji