Clean Beauty Przepisy na kosmetyki z lodówki

książka kosmetyki DIY

Clean Beauty to doskonała propozycja wydawnicza dla wszystkich tych, którzy zwracają uwagę na to, czym pielęgnują swoją twarz, ciało, włosy. Rewolucja Clean Beauty ogarnęła cały świat. Dzięki niej każdy może odnaleźć przyjemność z przygotowania własnych kosmetyków w zaciszu domowym. Książka ta w trendzie zero waste została pięknie zilustrowana i jest gratką dla fanów kosmetyków bez składników chemicznych.

Elsie Rutterforf i Dominika Minarovic, wspólnymi siłami stworzyły książkę, której nie może zabraknąć w domu, każdej fanki naturalnych kosmetyków.
Kiedy trafiła w moje ręce, pierwszą rzeczą, na którą zwróciłam uwagę były zdjęcia i szata graficzna. Ta książka działa niczym reklama, przyciąga wzrok i sprawia, że chce się ją przejrzeć w całości.
Zdjęcia są proste i nieskomplikowane. Są pełne oryginalności i każde z nich jest małym dziełem sztuki. Na tę książkę nie tylko miło się patrzy, ale i z przyjemnością czyta.

książka kosmetyki DIY

Chwytliwe nagłówki i nazwy poszczególnych kosmetyków, sprawiają, że nie jest to typowa książka z przepisami na kosmetyki. Receptury na kosmetyki są bardzo proste, część z nich dawno już mi znanych. Muszę przyznać, że sposób zaprezentowania poszczególnych przepisów — zachwyca ! Treść przejrzysta i łatwa do zrozumienia zawiera niezbędne wskazówki dotyczące, chociażby okresu przydatności. Ta książka zachęci każdą kobietę, by robić kosmetyki samodzielnie w domu.

Praktyczny spis treści, sprawia, że łatwo można znaleźć to, czego akurat się szuka. Podział książki na rozdziały, ułatwia i umila użytkowanie książki. Dodatkowo w książce są zawarte ciekawe informacje o poszczególnych składnikach kosmetyków czy też porady dla zdrowia i urody.
Nie da się ukryć, że obecnie powstaje wiele tego typu książek. Mogę zapewnić jednak, że ta konkretnie pozycja, jest warta bliższego zapoznania się. Tak jak już wspomniałam, przepisy na kosmetyki są łatwe do zrobienia. Wystarczy tylko zajrzeć do swojej lodówki, by z niczego wyczarować coś, co nie tylko doda nam urody, ale i będzie solidną porcją zdrowia.
Dziewczyny wykonały kawał dobrej roboty, z pewnością nie raz skorzystam z tych receptur. Pozostaje mi tylko, zachęcić was do przekonania się samemu, że warto robić samemu kosmetyki w domu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drodzy Czytelnicy ! Wszystkie komentarze po 28.09.2016 do 20.03.2019 roku zostały skasowane z związku z przejściem systemu komentarzy ponownie na blogowy z disqusa - za kłopot bardzo przepraszam !

Copyright © 2016 Naturalnie Piękna , Blogger