Kobieta która nie dba o siebie

Kobieta która nie dba o siebie – nie chce czy nie może ?

Kobieta która nie dba o siebie – taką bywamy nie jeden raz. Jeśli tak jak ja, potrzebujesz solidnej dawki motywacji by w końcu ,,wziąć się za siebie” to dobrze trafiłaś. Dziś obalam wszelkie wymówki, przez które ciągle dbanie o siebie staje się czynnością nie do osiągnięcia. Ale czy aby na pewno ? Czy dbanie o siebie jest takie trudne ? Pewna mądra kobieta, znana na świecie po dzień dzisiejszy. Powiedziała mądre słowa, o których każda kobieta powinna pamiętać.

“Nie ma kobiet brzydkich, są tylko kobiety zaniedbane.”

-Coco Chanel

Więc jeśli patrząc w lustro, czujesz się jak najbrzydsza kobieta na świecie. Jeśli w końcu chcesz zmienić się na lepsze. Musisz przestać, tak jak ja szukać setki wymówek. Pora postawić sprawę jasno, wszystko jest w naszych rękach. I nawet jeśli uważasz, że głupi los nie dał Ci tej szansy.
Wiedz o tym że, wszystko możesz zmienić. Na dobry początek, przestań szukać ideałów. Przestań porównywać się do innych kobiet. Bo każda kobieta jest jak diament, niektóre trzeba oszlifować by błyszczały jak te prawdziwe diamenty.

Kobieta która nie dba o siebie – jest jak nie oszlifowany diament. Każda kobieta, która dba o siebie jest piękna

Każda kobieta jest piękna, ale nie każda potrafi/chce zadbać o siebie jak należy. Kochaj siebie taką jaką jesteś, ale równocześnie troszcz się o siebie najlepiej jak potrafisz. To od Ciebie zależy, twoje poczucie wartości. A możesz mi wierzyć lub nie, każda z nas jest wiele warta.
Pora skończyć z wymówkami, obalam najczęstsze wymówki którego każdego dnia wmawia sobie wiele kobiet na świecie

NIE MAM CZASU BY O SIEBIE ZADBAĆ

Najczęściej potarzana wymówka i najbardziej skuteczna. Często i ja próbuje nią uciszyć moje sumienie. Jako zabiegana matka, mogę śmiało tym się usprawiedliwić. Prawda jest taka, że nawet 15 minut poświęcone dziennie by zadbać o siebie daje duże efekty gdy regularnie się ich trzyma. Pora dobrze zorganizować swój czas i znaleźć tą małą lukę czasu dla siebie. A nawet jeśli wydaje Ci się to nie możliwe, staraj się robić kilka rzeczy równocześnie. Przykładowo, sprzątaj mieszkanie z maseczką na twarzy. Baw się z dziećmi tak, aby być jak najbardziej aktywna. Nie marnuj czasu na rzeczy które nie przyniosą Ci pożytku, ustal dobrze swoje priorytety.

✘ DBANIE O SIEBIE DUŻO KOSZTUJE

Często słyszę – ,,Mnie nie stać by być piękną”. Czy na pewno ? W dzisiejszych czasach, dbanie o siebie jest znacznie bardziej prostsze niż kiedyś. Mamy mnóstwo możliwości, by zadbać o siebie jak należy. Nie musimy mieć przy tym fortuny, równie dobrze można osiągnąć takie same rezultaty wydając niewiele. Siłownia nie jest potrzebna aby mieć świetną figurę, możesz spokojnie ćwiczyć w domu. Nie potrzebujemy luksusowych kosmetyków by wyglądać pięknie, tańsze i równie dobre możesz zrobić sama. Na ulicy w tłumie ludzi, nie widać ile wydaj się na dbanie o siebie.

✘ ZDROWE ODŻYWIANIE JEST PRACOCHŁONNE I DROGIE

Łatwo zrezygnować ze zdrowej diety, kiedy wymaga długiego stania przy garach. Jeszcze kilkanaście lat temu, można by faktycznie stwierdzić że tak jest. Ale dziś ? Zdrowa żywność jest w modzie i spokojnie można znaleźć tańsze odpowiedniki. Ponadto coraz więcej marek oferuje proste rozwiązania i dania które wymagają minimum naszej pracy. Warto również, poszerzyć swoją wiedzę na temat zdrowej żywności i docenić to co dobre nasze i Polskie.

✘ NIE UMIEM O SIEBIE ZADBAĆ

Dbanie o siebie wymaga wprawy i dobrej organizacji. Można jednak spokojnie się tego nauczyć. Internet tylko otwiera drzwi do nowych możliwości, możemy znaleźć setki porad dzięki którym nauka dbania o siebie będzie samą przyjemnością.

✘ DBANIE O SIEBIE MI NIE WYCHODZI

Jeśli tak ja ja, ciągle od nowa i na nowo walczysz o siebie – nie jesteś jedyna. Dbanie o siebie nie jest łatwą rzeczą, łatwo stracić zapał gdy nie widać szybko efektów. Nie warto jednak się poddawać, tylko próbować od nowa aż w końcu wyjdzie. Przyjdzie taki dzień, gdy wszelki trud się opłaci.Każde nie powodzenie odejdzie w niepamięć i w końcu poczujesz że jesteś zadbaną kobietą.

✘JESTEM ZA STARA BY O SIEBIE DBAĆ

Wiek nie ma znaczenia, wiek niewiele zmienia. Nie ma tu nic do ukrycia, każdy z nas się starzeje. Nie oznacza to jednak, że nie warto dbać o siebie. Bez względu na to ile lat się ma na karku, mimo tego że nikt nie wygra z czasem, warto troszczyć się o siebie. Chociaż by po to, by lepiej poczuć się z samym sobą.

Inne popularne wymówki

,,Moje hormony nie działają jak należy”– Problemy z hormonami to nie jest śmieszna sprawa. Mogą znacząco utrudnić dbanie o siebie. Nie oznacza to jednak, że mamy nie robić nic. Walka będzie znacznie trudniejsza, ale jest możliwa !
,,Jestem mamą i ważniejsze są dla mnie dzieci niż dbanie o siebie” – Jeśli dzieci są dla Ciebie ważne, pamiętaj o tym by dawać dobry przykład. Troską o siebie, pokazujesz dzieciom, że dbanie o siebie jest ważne. Szanuj siebie, by dzieci nauczyły się szanować innych.
– ,,Nie dbam o siebie, bo i tak jestem brzydka” – Jeśli tak uważasz i tak się czujesz, weź sobie słowa Coco Chanel mocno do serca. Kochaj siebie i troszcz się jak najlepiej potrafisz. Z czasem w lustrze zaczniesz dostrzegać, zupełnie inną kobietę.
,, Nie dbam o siebie, bo nikt i tak mnie nie pokocha” – Nigdy nie mówi nigdy. Miłość możne nas spotkać w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Warto jednak wcześniej pokochać siebie, i troszczyć się o siebie dla siebie samej. W końcu spędzimy z sobą całe życie.
A wy jakie znajdujecie wymówki by nie dbać o siebie ?

1 komentarz do “Kobieta która nie dba o siebie”

  1. Pingback: Plan dbania o siebie - jak zrobić ? — Naturalnie Piękna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *