Plan dbania o siebie

Plan dbania o siebie – czy jest skuteczny? Czy pomaga?

Już niedługo przywitamy nowy rok. To bardzo dobry moment, aby wziąć się za siebie. Nie będę ukrywała, że zależy mi na zmianach w życiu na lepsze. W ostatnim czasie mocno się zaniedbałam. Moja dieta woła o pomstę do nieba, a moje ciało potrzebuje się w końcu rozruszać. I tak oto gdy próbuje nabrać motywacji, często wracam do starych tekstów na blogu.

Czując dużą motywację, pewnego wieczoru stworzyłam ten plan. Zachęcam Was do wydrukowania lub stworzenie samemu podobnego planu
Plan dbania o siebie / Harmonogram dbania o siebie
kliknij / zapisz / wydrukuj

Dlaczego w czynnościach uwzględniłam podpunkty

Masaż suchą szczotką lub peeling ciała 

Codzienny peeling lub masaż skóry, świetnie wpływa na poprawę ukrwienia. Dzięki temu, nasza skóra zyskuje jędrność a cellulit odchodzi w zapomnienie. By uzyskać efekty, trzeba zająć się tym codziennie. Wystarczy poświęcić na to 5 minut.

15 minut ćwiczeń rozciągających

Po to żeby rozruszać ,,stare kości” i nabrać sprawności fizycznej. Przy moim siedzącym trybie życia, poranna gimnastyka jest wręcz wskazana.

Balsam do ciała

Żeby wzmocnić efekt codziennego masażu skóry oraz po to by odpowiednio nawilżyć swoje ciało.

Ostatni posiłek najpóźniej o 19:30 

Nikomu nie muszę tłumaczyć, dlaczego nie warto najadać się na noc, organizm a zwłaszcza żołądek potrzebuje nieco przerwy od ciągłego trawienia. Najlepiej nie jeść 3 godziny przed snem. Szereg badań naukowych dowodzi, że objadanie się przed snem nikomu nie wychodzi na dobre.

4-5 posiłków dziennie bez podjadania 

Regularne spożywanie posiłków,świetnie wpływa na metabolizm. Sama z własnego doświadczenia wiem, że żadna dieta cud nie będzie tak skuteczna gdy nie będziemy regularnie jeść.

3 minutowy trening HIT

Jak wykonuje trening HIT ? 30 sekund intensywnych ćwiczeń ( przykładowo biegania, skakania lub pajacyków) i potem 30 sekund przerwy. Tak wykonuje trzy serie. Do tych treningów zainspirował mnie film z BBC ,,Cała prawda o ćwiczeniach”.

Minimum 30 minutowy trening

Co najmniej 5 razy w tygodniu minimum 30 minut na dowolny trening  fizyczny. Nawet taka ilość czasu wystarczy, by nabrać dobrej kondycji.

Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu 

Spacer, ćwiczenia a nawet zabawa. Wychodzenie na świeże powietrze wpłynie pozytywnie nie tylko na zdrowie ale i samopoczucie.

5 minutowy trening oddechowy

Kolejne niby nic takiego, ale regularnie przynosi wiele korzyści. Dzięki temu treningowi, wyciszam organizm. Łagodzę wszelkie stresy z całego dnia. A równocześnie wzmacniam mięśnie brzucha i lepiej dotleniam organizm.

Dzień bez słodyczy i niezdrowego jedzenia

Każdy dzień, zdrowej diety zaowocuje w przyszłości. Zdrowo się odżywiając, mam znacznie większe szanse by uchronić się od różnego rodzaju chorób.

Plan dbania o siebie, daje mi dużą motywację. A jakie są Wasze sposoby by dbać o siebie ?

Leave a Reply

%d bloggers like this: