Jak dbać o dłonie zimą

       Skóra dłoni jest delikatna i wrażliwa na podrażnienia – szczególnie w okresie zimowym, kiedy pogoda nie sprzyja. Mróz, chłodny wiatr, ciągłe zmiany temperatury i suche powietrze mogą powodować odmrożenia, wysuszanie i pękanie skóry, dlatego tak ważne jest, by nie zaniedbywać odpowiedniej pielęgnacji zimą.


Zimowa pielęgnacja dłoni nie powinna ograniczać się jedynie do nakładania zwyczajnego kremu do rąk w momencie, gdy skóra zaczyna być już przesuszona. Warto włożyć w to nieco więcej pracy, by cieszyć się gładkimi dłońmi bez podrażnień.


Dlaczego pielęgnacja dłoni zimą jest tak ważna?
Na dłoniach znajduje się niewiele gruczołów łojowych, co sprawia, że warstwa ochronna na nich jest bardzo delikatna i po każdym myciu znika. Odbudowa trwa kilka godzin, w trakcie których z pewnością nie unikniesz ponownego kontaktu z mydłem i wodą. Sprawia to, że dłonie są narażone na podrażnienia nawet bardziej, niż twarz, na którą zazwyczaj przed wyjściem z domu coś nakładamy. Skóra na dłoniach ma ponadto wiele gruczołów potowych, przez co odwadnia się szybko, szczególnie wtedy, gdy na zewnątrz panuje mróz. Dłonie stają się więc spierzchnięte, szorstkie, a paznokcie się łamią.


Jak dbać o dłonie zimą
Podstawą w pielęgnacji skóry dłoni jest stosowanie bogatego kremu, który powinien przede wszystkim hamować parowanie wody z zewnętrznych warstw naskórka, chronić przed utratą ciepła oraz odżywiać. Najlepiej, aby miał on gęstą konsystencję, która co prawda trudniej się rozprowadza, ale lepiej przylega do skóry, dzięki czemu ma większe właściwości pielęgnacyjne. Kremem warto smarować dłonie po każdym myciu rąk, a także wtedy, gdy skóra staje się sucha. Dobrze jest również wklepywać produkt w trakcie pracy przed komputerem.


Nie tylko krem do rąk
Wbrew pozorom, krem do rąk nie jest jedynym kosmetykiem, który może byś stosowany na skórę dłoni. Z powodzeniem można używać w tym celu produkty przeznaczone do twarzy czy ciała – warunkiem jest tu jednak odżywczość tychże specyfików. Świetnie sprawdzi się w tej roli produkt łagodzący, regenerujący i nawilżający – takie właściwości przejawia R-COCTAIL od Nanili Professional. Może być nakładany również na usta lub nos podrażniony katarem, nie pozostawia tłustego filmu i szybko się wchłania.

1 komentarz do “Jak dbać o dłonie zimą”

  1. Pingback: Dłonie i paznokcie - jak dbać ? — Naturalnie Piękna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *