Cukiernia kosmetyczna


Cukiernia kosmetyczna, książka stworzona przez Adriana Sadkiewicz z bloga LILI NATURA jest jedną z moich honorowych książek w mojej małej kolekcji. Dzisiaj chciałam Wam opowiedzieć o niej co nieco, ponieważ uważam że każdy maniak domowych kosmetyków takich jak ja, powinien mieć ją u siebie w domu.

Książka jest porządnie wykonana i bardzo bogato wydana. Już samo przeglądanie jej cieszy oczy. Zdjęcia są wykonane pięknie a sama przedstawione kosmetyki, oczkują nas i  wzbudzając apetyt. Mimo,że podobnych przepisów jak w książce można znaleźć setki w internecie - te mają w sobie coś wyjątkowego. Nie da się nie zauważyć, że każdy przepis jest bardzo dopracowany, napisany w prosty i zrozumiały sposób. Zawierają przydatne informacje, dotyczące czasu wykonywania, sposobu przechowywania i terminu przydatności kosmetyków. To bardzo ułatwia sprawę i zachęca do przygotowania własnych kosmetyków w domu.


Sama książka posłużyła mi jako dobre źródło wiedzy i pozwoliło rozwinąć i cieszyć się pasją jaką jest robienie własnoręcznie przygotowanych kosmetyków.
W książce znajdziemy przepisy na przeróżne domowe kosmetyki, a przygotowanie każdego z nich jest wspaniałą zabawą. Z tej książki dowiecie się jak przygotować między innymi : kule i babeczki kąpielowe, kolorowe mydła, peelingi, błyszczyki i masełka. W dwóch słowach - Cud malina !
Z całego serducha zachęcam do kupienia książki czy to dla siebie czy to w prezencie dla bliskich. W moich zbiorach jest już jakiś czas i zawsze mile do niej wracam.  Jeszcze raz duże gratulacje dla utalentowanej Adriany, która zaraziła mnie pasją robienia domowych kosmetyków.

Mydełko inspirowane jednym z przepisów


Komentarze

Instagram

Blog Naturalnie Piękna, powstał w sierpniu 2009 roku. Jeszcze 10 lat temu, nie sądziłam,że moje hobby - potrwa tak długo. Dzięki prowadzeniu bloga, nauczyłam się lepiej dbać o siebie jako kobieta. Codziennie odkrywam nowe tajniki pielęgnacji: jak dbać o włosy, jak mieć zdrową cerę czy też jak troszczyć się o swoje zdrowe. Odkryłam swoje hobby jakim jest robienie domowych kosmetyków. Kosmetyki diy to coś co uwielbiam robić i cieszę się, gdy mogę podzielić się z innymi tym co robię. Na co dzień staram się stawiać na jak najbardziej naturalną pielęgnacje, sięgam głównie po kosmetyki naturalne, lubię też używać produktów polskich marek kosmetycznych. Recenzje kosmetyków to jeden z tematów najczęściej poruszanych na moim blogu. Traktuje to jako wyzwaniem i zawsze staram się włożyć w to dużo pracy i serca. Na blogu poruszam tematy nie tylko kosmetyczne. Znajdziecie tutaj też wiele inspiracji z świata wystroju wnętrz czy też mody. Lubię też dzielić się swoimi doświadczeniami z bycia blogerką i cieszę się, gdy mogę komuś przez to pomóc. Blog nie jest tylko stroną typowo poradnikową. Poruszam tutaj też tematy osobiste czyli w skrócie lifestyle. Zwierzam się z tego jak być mamą, która ma nieco kompleksów i walczy o pewność siebie. Zakładając tego bloga miałam jeden główny cel, nauczyć się kochać siebie i pokazać światu, że każda kobieta może być piękna. Mam nadzieję, że spędzicie tutaj miło czas i znajdziecie tutaj mnóstwo inspiracji