Pur blanca Harmony - Jak pachnie nowa Pur Blanca ?Wod toaletowe z serii Pur Blanca marki Avon, od lat cieszą się popularnością. Niska cena, ładne zapachy sprawiają, że sięga po nie wiele kobiet w różnym wieku. Kupowałam je już jako nastolatka i z nostalgiom lubię do niech powracać. Niedawno w ofercie pojawił się nowy zapach, na który się skusiłam. Czy urzekł mnie tak jak reszta ,,gromady"?

Co kryje się w zapachu ?

♩ Nuty głowy to tajemnicze kwiaty ylang ylang i biała frezja, otulone ożywczą miętą
♪ Nuty serca to aromat letniego ogrodu: róża, peonia i lilia wodna
♫ Nuty bazy to piżmo i drewno sandałowe
A jak pachnie według mnie ?

Pierwsze psiknięcie daje uczucie chłodu i rześkości, niczym chłodny poranek pięknego wiosennego dnia. Gdy pierwsze wrażenie mija, pomału budzą się inne nuty zapachowe. Pojawia się słodka woń kwiatów, stłumiona przez aromatyczne piżmo i drzewo sandałowe. Gdzieś w tle czuć chłodną a zarazem słodką miętę, która jest niczym kropka nad i, dla zapachu. Z pewnością, ten zapach należy do cichych i spokojnych. Swoim zapachem wtapia się w ciało, otulając delikatną mgiełką zapachów.
Niestety zapach jest ulotny i nie trwały, dla mnie stanowi bardziej mgiełkę zapachową niż wodę toaletową. By czuć że pachnę, muszę się psiknąć kilka razy. Zapach utrzymuje się niespełna kilka godzin na ciele. Przy takiej cenie, można jednak wybaczyć mu tę kiepską trwałość.
Jest to świetna propozycja zwłaszcza na gorące lato, gdzie zapach ochłodzi i orzeźwi. Możemy być przy tym pewni, że nie będzie mdły ani za ciężki. Czy wrócę kiedyś do tego zapachu ? Myślę że tak, na pewno sięgnę po niego ciepłym latem. Nowa Pur Blanca nie stanie jednak na półce, wśród ulubionych zapachów.

A czy znacie perfumy z serii Pur Blanca ? Jeśli tak, to jaką wersję najbardziej lubicie ?

10 komentarzy:

 1. Chyba tylko ja nie miałam żadnego zapachu Pur Blanca :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy nie miałam zapachów z Avonu i wcale mnie nie kuszą. Szkoda, że ten jest nie trwały. Tym bardziej mnie nie przekonuje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wieki nie miałam możliwości powąchania tych zapachów. Ale tą klasyczna wersja dobrze mi się kojarzy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam zupełnie tych zapachów :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam dobre skojarzenia z tymi zapachami :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znam jeszcze tego zapachu ale sprawdzić muszę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zaintrygowala mnie mieta w skladzie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Od kilku lat zawsze wracam do klasycznej pur blanki, ale aktualnie nie jest moim ulubionym zapachem, mam wręcz wrażenie, że jest gorsza niż kiedyś :/

  OdpowiedzUsuń

Drodzy Czytelnicy ! Wszystkie komentarze po 28.09.2016 do 20.03.2019 roku zostały skasowane z związku z przejściem systemu komentarzy ponownie na blogowy z disqusa - za kłopot bardzo przepraszam !

Copyright © 2016 Naturalnie Piękna , Blogger