Olejek na porost włosów domowy

Domowy olejek na porost włosów

Olejek na porost włosów – zobacz jak łatwo zrobić go samemu !

Dzisiaj chciałam się z Wami podzielić naprawdę prostym przepisem na domowy olejek na porost włosów. Jeśli chcesz aby Twoje włosy szybciej rosły, koniecznie go spróbuj ! Jego wykonanie jest banalnie proste, wymaga jednak nieco czasu i cierpliwości.

Olejek na porost włosów składniki

  • Olej bazowy
  • Pieprz – pobudzenie mieszków włosowych
  • Kilka kropli olejku eterycznego miętowego – pobudzenie mieszków włosowych
  • Kilka kropli witaminy E – dla odżywienia skóry głowy

Wykonanie 

Ziarenka pieprzu przekładamy do buteleczki, zalewamy olejem i pozostawiamy na dwa tygodnie czasu. W tym czasie z oleju zrobi nam się macerat, a esencja z ziaren pieprzu przejdzie do oleju.
Po tym czasie, możesz przecedzić swój olejek i dodać do niego pozostałe składniki. Jak stosować olej ? na początku radzę zastosować próbę uczuleniową, gdyż pieprz może nieco uczulić. Warto olejek rozcieńczyć za pomocą innego czystego oleju i taką mieszanką smarować skórę głowy. Możesz również stosować olej bezpośrednio, jeśli nie masz ku temu przeciwwskazań.

Olejek może powodować mocne uczucie rozgrzania/ochłodzenia skóry głowy. Ten efekt pobudza skórę głowy co jest równoznaczne z pobudzeniem mieszków włosowych do wzrostu. Olejek najlepiej stosować na pół godziny przed myciem włosów. Kuracje olejkiem nie powinna trwać dużej niż miesiąc czasu, stosować 1-2 razy w tygodniu.

 

A co wy stosujecie na szybszy porost włosów ?

21 komentarzy

Dodaj komentarz