Najprostsze metody na walkę ze zrogowaciałymi piętami

Problem ten dotyczy wielu kobiet. Wiele z nas ma genetyczną skłonność do większego niż inne panie rogowacenia naskórka na stopach. Istnieje jednak wiele skutecznych sposobów na radzenie sobie z tym problemem. Można je z powodzeniem stosować we własnej łazience w czasie choćby krótkiego seansu w domowym SPA.

Jak poradzić sobie ze zrogowaciałymi piętami?

Niektóre ze sposobów na zrogowaciałe pięty zna większość z nas – i co więcej – niemal wszystkie mamy możliwości, aby wykonać podstawowe zabiegi pielęgnacyjne w domu. Wystarczy do nich odrobina przygotowania, chęci i… chwila wolnego czasu przynajmniej raz na dwa-trzy tygodnie. Receptura na piękne pięty jest stosunkowo prosta. Wystarczy nam miska, szare mydło i sól. Na koniec przyda się dobry krem nawilżający, który odpowiednio zadba o zrogowaciałe pięty i suchą skórę na stopach. Do miski nalewamy ciepłą wodę, wsypujemy odrobinę płatków mydlanych i soli. Opcjonalnie możemy dodać kilka kropel ulubionego olejku zapachowego. Taka mieszanka doskonale zmiękczy skórę, dzięki czemu łatwiej będzie nam usunąć nadmiar martwego naskórka. Po wymoczeniu stóp możemy dodatkowo zrobić im peeling. Ostatnim krokiem jest dokładne osuszenie stóp i wmasowanie kremu nawilżającego, który przez kolejne godziny będzie stopniowo wnikał w głębokie warstwy skóry.

Masz dość tarki? Spróbuj innych metod na zrogowaciałe pięty!

Jeśli nie masz czasu na wyżej opisany sposób radzenia sobie z problemem zrogowaciałych pięt albo uważasz go za nieskuteczny lub też nie lubisz zbyt długo moczyć stóp, istnieją inne, prostsze metody! Możesz zastosować skarpetki złuszczające skórę albo krem na zrogowacenia https://shefoot.pl/pl/produkty-konsumenckie/krem-przeciw-zrogowaceniom/. Jest to idealny sposób na delikatne złuszczanie naskórka i uregulowanie tego procesu. Dodatkowo krem tego typu ma właściwości przeciwgrzybicze i przeciwzapalne, co pomaga jeszcze lepiej zadbać o zmęczone i podrażnione stopy. Składniki zawarte w tak opracowanym kosmetyku wspomagają też bezpieczną odbudowę naskórka i hamują nadmierne rogowacenie naskórka.

Zrogowaciałe pięty to nie tylko problem estetyczny, ale i zdrowotny. Potrafią pękać i boleć, drastycznie zmniejszając komfort codziennego życia. Przed pozbyciem się nadmiaru naskórka, warto pamiętać o tym, żeby wcześniej zmiękczyć skórę. Należy też zwrócić uwagę na to, że zbyt mocne i częste usuwanie naskórka z popękanych i podrażnionych pięt, czyni skórę podatną na zranienie i liczne infekcje. Najlepiej sprawdzi się zatem prosta wskazówka – im delikatniejsza i mniej inwazyjna metoda, tym lepiej dla nas i naszego zdrowia.

16 komentarzy

Dodaj komentarz