Przejdź do treści
pora na naturę

Kosmetyki naturalne są jednym z najważniejszych i kluczowych trendów na rynku kosmetyków. Zarówno ze względu na zainteresowanie producentów, stale rosnącą paletę produktów, jak i ewoluującą świadomość konsumentów i ich coraz większe wymagania.

Rok 2020 ze względu na jego wyjątkowy charakter, również dla tego zjawiska będzie miał przełomowe znaczenie. W tym artykule analizujemy to, co już zmieniło się w AD 2020 i co te zmiany oznaczają dla konsumentów i producentów w latach kolejnych.


Zmiany, zmiany, zmiany

Nie wypada nie zacząć od pandemii. Z jednej strony jest ona oczywiście uderzeniem w rynek. Nie odbył się szereg spotkań i konwencji, które były okazją do wymiany doświadczeń, zaprezentowania produktów, pozyskania funduszy, postawienia kolejnych kroków. Niewątpliwie zaciągnięty globalny hamulec odbił się na rynku kosmetyków naturalnych jak na każdym innym. Klienci oglądają dokładniej każdą złotówkę. Często są zmuszeni do wyrzeczeń i zrezygnowania, nawet z rozwiązań zdrowszych, lecz droższych na rzecz tych bardziej ekonomicznych.

Ma to jednak jak każdy kij, drugi koniec. Rośnie zainteresowanie konsumentów wszystkimi produktami, które są zdrowsze, wzmacniają odporność, nie podrażniają, nie wywołują zapaleń, są dla naszego organizmu bezpieczniejsze i po prostu bardziej naturalne.
Na pewno na dłuższą metę, zwłaszcza kiedy portfele otworzą się trochę szerzej, a klienci otrząsną się z pandemicznego strachu, taka zmiana w postrzeganiu będzie na tym rynku procentować.


Kierunek: naturalność

Oznacza to również skręt globalny, ogólnorynkowy w kierunku naturalności. Segment zarezerwowany dotychczas głównie dla marek niezależnych stanie w szranki z gigantami, którzy będą chcieli dostarczyć swoim odbiorcom, tego co Ci zaczęli oczekiwać. Trend, w którym preferujemy, bądź rezerwujemy jakiś procent swoich wydatków na marki jakościowe, lokalne, bardziej spersonalizowane, wydaje się zjawiskiem stałym.

Jednym z najczęściej wymienianych trendów dla kosmetyków naturalnych w 2020 roku jest łączenie się rynków tychże z produktami CBD.

CBD, czyli wyroby z konopi oddzielone od ich rekreacyjnego charakteru są, obok naturalności, jednym z najpopularniejszych trendów na rynku kosmetyków. Składniki pozyskiwane z konopi zaczynają coraz śmielej wykorzystywać coraz więksi producenci. Rosnące zainteresowanie klientów i ich doświadczenia, potwierdzające, że te, kojarzone dotychczas z trochę innym rodzajem klienteli, produkty są warte zainteresowania i ich działanie jest rzeczywiście dobroczynne, sprawi, że segmenty naturalne i konopne mogą się połączyć i stanowić wzajemne motory napędowe.

Szukasz sprawdzonych kosmetyków naturalnych? Wypróbuj Clochee.com.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna
Joanna
3 lat temu

Bardzo cenię sobię naturalne kosmetyki, zwłaszcza Polskie marki

Angela
Angela
3 lat temu

Uwielbiam kosmetyki z olejkiem CBD

trackback

[…] Pora na naturę […]

%d bloggers like this: