Depilacja laserowa. Na czym polega? Czy warto się na nią zdecydować?

Masz już dosyć golenia włosków lub ich woskowania? Szukasz rozwiązania na dłużej? Sprawdź zabiegi depilacji laserowej!

Niechcianych włosków można pozbywać się na różne sposoby. Jednym z nich jest depilacja laserowa, która już od wielu lat dostępna jest w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej. To procedura obiecująca wieloletnia gładkość skóry. Na czym polega zabieg depilacji laserem? Czy zawsze zadziała równie skutecznie? Ile wizyt jest koniecznych, by całkowicie pozbyć się włosków?

Czym jest depilacja laserowa?

Zabieg depilacji laserowej służy do usuwania włosków rosnących na całej powierzchni ciała oraz na twarzy. Wykorzystuje on specjalne urządzenia laserowe, które likwidują włoski wraz z ich cebulkami i mieszkami, dlatego nie dochodzi do ich ponownego odrostu.

Podczas zabiegu laser służy do wykonania fototermolizy selektywnej. Proces ten polega na oddziaływaniu na ciemniejszy barwnik – melaninę, który gromadzi się we włoskach. Wtedy laser uderza w komórki włoska, co prowadzi do pojawienia się energii cieplnej oraz do usunięcia włoska przez jego miejscowe wypalenie. Jednocześnie uszkodzeniu nie ulega okoliczna część skóry, dlatego zabieg ten jest bardzo bezpieczny.

Jakie obszary można wydepilować laserem?

Depilacja laserowa jest zabiegiem wszechstronnym, ponieważ pozwala on na usunięcie niechcianych włosków praktycznie z każdego miejsca na ciele oraz na twarzy.

Najczęściej laser służy do usuwania owłosienia z nóg – włoski można zlikwidować z łydek, ud oraz z kolan. Kobiety chętnie decydują się na depilowanie strefy bikini, czyli włosków w okolicach intymnych, a także na depilację pach. Także może on posłużyć do depilowania torsu, brzucha, pleców, rąk czy pośladków.

Ponadto depilacja laserowa wykorzystywana jest do usuwania włosków z twarzy. Jest popularnym zabiegiem wśród kobiet, u których pojawia się tzw. wąsik, czyli ciemne włoski rosnące nad górną wargą.

Czy depilacja laserowa jest skuteczna u każdej osoby?

Ze względu na specyfikę działania depilacja laserowa nie jest zabiegiem rekomendowanym dla każdej osoby. Wynika to głównie z parametrów pracy lasera.

Jak wspomniano wcześniej, podczas depilacji dochodzi do selektywnej fototermolizy – ważna jest wtedy obecność ciemnego barwnika. Gdy nie ma go we włoskach lub też skóra ma ciemniejsze zabarwienie, wówczas zabieg po prostu będzie nieefektywny, a także może być niebezpieczny dla skóry.

Depilacja laserowa nie jest polecana u osób:

 • z włoskami jasnymi – blond, rudymi, siwymi
 • z ciemną karnacją
 • opalonych

Przed zabiegiem warto zatem zgłosić się do gabinetu wykonującego procedury depilacji laserowej, aby wziąć udział w konsultacji ze specjalistą, który wskażę, czy tego typu zabieg jest możliwy do wykonania i przeprowadzi próbę laserową.

W mieście Rzeszów z profesjonalnej depilacji laserowej można skorzystać w gabinecie medycyny estetycznej Slowage.

Jak przebiega zabieg depilacji laserem?

Depilacja laserowa nie jest skomplikowaną procedurą, jednak wymaga ona właściwego przygotowania ze strony klienta. Podczas wstępnej konsultacji można uzyskać dokładne informacje na ten temat.

W trakcie zabiegu zakłada się na oczy specjalne okulary chroniące przed promieniem lasera Następnie specjalista wykonujący zabieg przykłada do skóry ciała czy twarzy głowicę i wykonuje „strzały”, podczas których niszczone są włosy z ich mieszkami i cebulkami.

Bezpośrednio po zakończeniu zabiegu skóra może być podrażniona, zaczerwieniona, jednak po kilku godzinach niekorzystne objawy zanikają.

Ile zabiegów depilacji należy wykonać?

Aby osiągnąć trwałe efekty, depilacja laserowa powinna być wykonana w serii wynoszącej zwykle od 3 do 6 zabiegów, zależnie od indywidualnych predyspozycji. Zabiegi przeprowadza się w odstępach co kilka tygodni. Potem, raz na rok zaleca się zabieg przypominający.

Konieczność wykonania serii zabiegów powiązana jest z cyklem wzrostowym włosa, dlatego wtedy, gdy celem jest usunięcie większości owłosienia, trzeba wykonać kilka procedur w odstępach.

Zatem nowoczesna depilacja laserowa to najlepszy wybór dla osób, które chcą pozbyć się niechcianych włosków na długi czas. Efektem aksamitnie gładkiej skóry można cieszyć się przez wiele lat!

21 komentarzy do “Depilacja laserowa. Na czym polega? Czy warto się na nią zdecydować?”

 1. Ja jestem po laserowej depilacji łydek i okolic pod pachami i jestem bardzo zadowolona. Chętnie bym jeszcze sobie zrobiła ręce i wąsik 😉

  Odpowiedz
 2. No ja sie chyba najbardziej bolałam bólu 🙂 Dziewczyhny na forach piszą rózne rzeczy i niektóre wypisywały jaka depilacja laserowa była bolesna. Moim zdaniem jednak nie ma dramatu, da się to zdecydowanie wytrzymać oraz bolało mnie dopiero jak zwiększała sie moc lasera 🙂 Aktualnie nie mam włosków na nogach i jest super.

  Odpowiedz
  • Moja szwagierka robiła i mówiła, że mało co bolało, spokojnie do wytrzymania. Ale i tak to zależy od wytrzymałości danej osoby i podatności na ból

   Odpowiedz
 3. Ja całe szczęscie na nogach nie mam czarnych włosów tylko małe białe nierzucające się w oczy włoski wiec nie muszę taka depilacja nie dla mnie. Znam jedną osobę, która miała i jest bardzo zadowolona 🙂

  Odpowiedz
 4. Właśnie ze względu na przeciwskazania, raczej nie zdecyduję się na taki zabieg. Choć kuszące byłoby zrobić raz a dobrze…
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy 🙂

  Odpowiedz
 5. Parę lat temu miałam serię zabiegów laserowej depilacji pach i byłam mega zadowolona. Co prawda włoski mi lekko odrastają i muszę za jakiś czas powtórzyć kilka zabiegów ale i tak byłam bardzo zadowolona. Na długi czas zapomniałam jak to jest golić pachy 😁

  Odpowiedz

Leave a Reply

%d bloggers like this: