Jak sprawić, by ćwiczenia były bardziej efektywne?

Ćwiczysz w domu, ale nie widzisz efektów ?

Jak sprawić, by ćwiczenia były bardziej efektywne? Oto jest pytanie. Ćwiczenia w domu, stały się już codziennością wielu osób, które lubią różnego rodzaju aktywność. Sama jestem jedną z nich i staram się ćwiczyć regularnie. Najważniejsze to złapać bakcyla i wyrobić w sobie systematyczność ćwiczenia. Z czasem jednak przychodzi moment, kiedy ćwiczenia nie dają pożądanych efektów. Mamy wrażenie, że stoimy w miejscu. Wbrew pozorom nie zawsze brak utraty kilogramów jest równomierny brakiem efektów. Nie wszystko widać gołym okiem, a niektóre rezultaty są widoczne dopiero po długotrwałych i systematycznych treningach.

Błędy które możesz popełniać ćwicząc w domu

 • Niedostatecznie się nawadniasz. Twój organizm musi uzupełnić braki wody, które wydziela z potem podczas ćwiczeń. Nawadnianie jest bardzo ważne i nie można o nim zapomnieć
 • Ćwiczysz ciągle to samo. Ćwiczenia trzeba urozmaicać w taki sposób, aby całe ciało było aktywne. Warto pamiętać, by mieszać z sobą ćwiczenia typu kardio jak i ćwiczenia na budowę masy mięśniowej
 • Twoje ćwiczenia są zbyt intensywne, zbytnio się przemęczasz i zamiast nabierać energii ją tracisz. Warto mieć na uwadze w doborze ćwiczeń stan swojego zdrowia. W razie wątpliwości, najlepiej skonsultować się z lekarzem lub specjalistą.
 • Twój czas ćwiczeń jest za krótki. Żeby zrzucić zbędne kilogramy zalecany jest co najmniej 30 minutowy trening o średniej intensywności lub bardziej intensywny typu hit (10-15minut).

Jak sprawić, by ćwiczenia były bardziej efektywne ?

 • Nie bój się suplementów. Po treningu sięgnij po białko, które pomoże w zregenerowaniu mięśni jak i poprawi ich wydolność. Natomiast na godzinę przed treningiem sięgnij po kawę, która przyśpieszy tępo metabolizmu (kawę nie jest zalecana osobą z wysokim ciśnieniem prze aktywnością fizyczną)
 • Zainwestuj w pas neoprenowy, może on pomóc przy pozbyciu się nadmiaru wody w organizmie
 • Elastyczna taśmy do ćwiczeń jest to świetny i nie drogi sprzęt fitness. Dzięki nim możemy urozmaicić i zwiększyć efektywność ćwiczeń typu fitness, treningu funkcjonalnego, crossfitu. Jest to również świetny sposób, aby poprawić ogólną mobilność ciała. Zaletą taśm jest to, że możemy dobrać taką taśmę, która idealnie będzie dostosowana do obecnej kondycji fizycznej.
 • Pamiętaj o piciu wody podczas ćwiczeń. Najlepiej nawadnia się organizm gdy pijemy wodę w małych ilościach częściej niż dużo na raz.

8 komentarzy do “Jak sprawić, by ćwiczenia były bardziej efektywne?”

 1. U mnie ostatnio ćwiczenia leżą i kwiczą, ciężko mi się zmobilizować do aktywności, ale muszę to zmienić 🙃
  Wtedy z ochotą wykorzystam Twój wpis 😁

  Odpowiedz

Leave a Reply

%d bloggers like this: