Osocze bogatopłytkowe – poznaj jego zalety!

     Osocze bogatopłytkowe, to jedna z tych cudownych substancji, która potrafi przynosić naprawdę wiele dobrego dla naszego zdrowia oraz urody. Stosuje się je np. przy pierwszych zmarszczkach, braku jędrności skóry, a nawet w celu powstrzymania procesu łysienia. Jakie jeszcze inne zalety posiada osocze bogatopłytkowe? Wyjaśniamy!

To jedna z popularniejszych substancji wykorzystywanych w medycynie estetycznej. Nic dziwnego – potrafi dawać doskonałe efekty i jest całkowicie bezpieczna – dlatego od lat ma tylu zwolenników i na pewno nie zmieni się to przez kolejny czas!

Skąd pochodzi osocze bogatopłytkowe?

Osocze jest pozyskiwane z własnej krwi pacjenta, podczas procesu odwirowywania w specjalnej wirówce. Podaje się je podskórnie lub śródskórnie metodą mezoterapii lub liniowo w formie zastrzyków na obszar zabiegowy. Jest to jeden z tych zabiegów, które są absolutnie bezpieczne dla pacjenta. Dlaczego? Wszytko dlatego, że osocze bogatopłytkowe jest to substancja pochodząca z własnej krwi, a więc nie ma tu mowy o powstawaniu reakcji alergicznych. Takie osocze bogatopłytkowe, to najlepsze co może nam dać nasz własny organizm w celu regeneracji, odżywienia, napięcia skóry.

Efekty zabiegu z osoczem

Skóra po zabiegu staje się bardziej napięta, a jej koloryt ulega ujednoliceniu. Następuje jej wygładzenie, zmarszczki ulegają zmniejszeniu. Zabieg ten świetnie też działa na rozstępy. Poprzez działanie płytek krwi następuje pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu, który przyczynia się do utrzymania jędrności skóry. Po zabiegu z osoczem bogatopłytkowym – skóra staje się więc wyraźnie zdrowsza i wygląda młodziej. Zabieg można wykonać jednorazowo, ale dla uzyskania jeszcze lepszych efektów, zaleca się, aby go powtarzać. To idealny sposób na zachowanie doskonałej kondycji skóry na długi czas.

Czy do zabiegu trzeba się przygotować?

Aby wykonać zabieg na bazie osocza bogatopłytkowego, na 3 dni przed planowaną wizytą pacjent musi pamiętać, aby nie zażywać aspiryny bądź innych leków, które mogą wpływać na krzepliwość krwi. Natomiast osoby, które łatwo ulegają zasinieniom, powinny na tydzień przed zabiegiem, smarować skórę kremem z witaminą K. To tak naprawdę niewiele zaleceń, a efekt jaki możemy uzyskać jest zdumiewający!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź tutaj: https://www.preibisz.com/porady/osocze-bogatoplytkowe/

11 komentarzy do “Osocze bogatopłytkowe – poznaj jego zalety!”

  1. Przyznam szczerze, że niewiele wiedziałam w tym temacie i cieszę się, że tu trafiłam. Może nawet kiedyś się skusze 🙂

    Odpowiedz
  2. Słyszałam o tym zabiegu już nie raz; na pewno jest to godna uwagi alternatywa dla innych, mniej naturalnych, form pozostania gładką i bezzmarszczkową. Może kiedyś też się skuszę jak już nie będę mogła na siebie patrzeć 😉

    Odpowiedz
  3. Ja jestem dinozaurem, cierpieć dla urody? To zupełnie nie dla mnie, a w ogóle lekarzy i wszelkich zabiegów unikam, no w sumie to i tak by mi nic nie pomogło, ale jakoś z tym żyję.

    Odpowiedz

Leave a Reply

%d bloggers like this: