Wysuszona skóra zimą i co dalej?

Problemy wysuszonej skóry najczęściej ujawniają się zimą. Zimno, wiatr i niskie temperatury powodują, że częściej i intensywniej odczuwa się pieczenie czy pierzchnięcie skóry. Najczęściej problemy pojawiają się na skórze twarzy oraz dłoniach. To, dlatego zimą warto zadbać o specjalną pielęgnację. Jej głównym celem jest zapobieganie wysuszeniu skóry oraz jej odpowiednie nawilżenie.

Dlaczego skóra jest wysuszona?

Przyczyn wysuszenia skóry należy szukać przede wszystkim w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Mróz, wiatr, niska wilgotność powietrza znacznie przyczyniają się do przesuszenia naskórka. W efekcie czujemy, że skóra wydaje się ściągnięta, piecze, szczypie, może być zaczerwieniona. Takie objawy często zauważamy zimą. Aby im zapobiegać lub je zniwelować, konieczne jest sięgnięcie po odpowiednie kosmetyki. Do takich zaliczają się kosmetyki i kremy Mixa, które poznasz na https://tagomago.pl/collections/mixa. Zwróć uwagę przede wszystkim na serię preparatów o działaniu intensywnie nawilżającym i odżywczym.

Jak pielęgnować przesuszoną skórę?

Zimą skóra musi poradzić sobie z wieloma problemami. Oprócz przesuszenia, zaczerwienienia czy pieczenia znacznemu osłabieniu ulega płaszcz lipidowy. Zapobiegać można temu, stosując odpowiednie kosmetyki nawilżające. Twarz oraz ręce należy nawilżać kremami lub balsamami. Zalecane jest nakładanie ich dwa razy dziennie. Obowiązkowo powinno się je również stosować bezpośrednio po kąpieli.

Kremy dedykowane skórze przesuszonej to te, które zawierają w sobie substancje pomagające utrzymać wodę w skórze. Takie właściwości mają np. ceramidy, kwasy tłuszczowe, gliceryna, kwas hialuronowy. Kremy z tymi substancjami można też bezpiecznie aplikować na spękane zimą usta. Oprócz nawilżających kremów i balsamów do ciała zimą warto sięgać po kosmetyki do twarzy pozwalające zachować odpowiedni poziom wody. Mleczka i płyny micelarne nawilżające przyniosą ulgę wysuszonej skórze oraz zmniejszą uczucie ściągnięcia.

wysuszona skóra zimą

Stosowanie nawilżających kosmetyków powinno wspomagać się nawadnianiem organizmu od zewnątrz. Zimą należy pić co najmniej 2 litry wody i unikać wysuszających napojów takich jak bardzo gorące herbaty. Zaleca się również, żeby przy wysuszonej skórze nie brać gorących kąpieli z solami zapachowymi, nie stosować pianek i żeli z alkoholem. Warto też zadbać o dietę. Do codziennego jadłospisu powinno się wdrożyć oliwę z oliwek, oleje roślinne, tłuste ryby, owoce morza. Aby unikać wysuszenia skóry zimą, nie powinno się długo i często przebywać w przegrzanych pomieszczeniach np. nagrzanym samochodzie

11 komentarzy do “Wysuszona skóra zimą i co dalej?”

Leave a Reply

%d bloggers like this: