Żele do paznokci jedno- i trójfazowe – jak ich używać?

Nie ma już salonu manicure, którego klientki nie mogłyby wybrać żelowych stylizacji (a jeśli jest, to najwyższy czas, żeby to się zmieniło!), dlatego stylistki powinny świadomie wybierać żele, które pozwolą im wykonywać staranny manicure, przynoszący ich klientkom dużą satysfakcję. Podpowiadamy, czym różnią się żele jedno- i trójfazowe, a także kiedy stylistka powinna zdecydować się na konkretny rodzaj.

Żele 3-fazowe – krok po kroku do pięknych paznokci

Trójfazowe żele do paznokci wymagają od stylistki nałożenia na płytkę paznokcia trzech kolejnych warstw, spośród których każda pełni inną funkcję w całej stylizacji. Można uogólnić, że tego rodzaju żele przeznaczone są dla mniej doświadczonych stylistek, które dopiero zdobywają wprawę. Nie jest to jednak regułą, bowiem pośród poszczególnych etapów trójfazowego żelu również możemy wyróżnić preparaty wymagające mniejszej lub większej wprawy – różnią się od siebie głównie gęstością i właściwościami samopoziomującymi. Żele o większej gęstości, które nie rozlewają się samoistnie po płytce, wymagają mniejszej wprawy i to właśnie od nich manicurzystki powinny zaczynać pracę.

Jakie wyróżniamy etapy trójfazowych żeli do paznokci?

Jako że stylistka musi po kolei nałożyć na płytkę trzy warstwy żelu, a także jedną po drugiej utwardzać je w lampie LED lub UV, wykonanie takiego manicure trwa nieco dłużej niż z wykorzystaniem żelu jednofazowego. Jednakże dla klientek największe znaczenie ma efekt, dlatego na początku swojej zawodowej drogi warto przejść ten etap i zyskać zaufanie oraz dobrą renomę.

  • Baza – jej funkcją jest wyrównanie płytki i zapewnienie dobrej przyczepności dla kolejnych warstw. Bazy występują w różnych poziomach gęstości.
  • Builder – wśród builderów, czyli żeli budujących, możemy wyrożnić flexi buildery (żele elastyczne) oraz hard buildery (twarde żele). Hard buildery wykorzystuje się do przedłużania paznokci na formie, a żele flexi do utwardzenia naturalnej płytki, uzupełnień lub budowy na tipsie/szkielecie. Podobnie jak bazy, żele budujące do paznokci również występują w różnych gęstościach i w różnych kolorach.
  • Top – to warstwa nabłyszczająca i tworząca warstwę ochronną.

Żele 1-fazowe – wypełnij grafik po brzegi

Jednofazowe żele do paznokci łączą w sobie funkcje wszystkich trzech kroków, tj. bazy, buildera i topu. Ich nakładanie wymaga jednak od stylistki doświadczenia i dużej wprawy – przede wszystkim dlatego, że wymagają perfekcyjnego przygotowania płytki, podczas gdy trójfazowe produkty potrafią wybaczyć pewne niedociągnięcia. Produkty jednofazowe z reguły mają lepsze właściwości samopoziomujące i wytwarzają więcej ciepła w lampie, więc stylistka musi dobrać odpowiednią ilość żelu aby uniknąć dyskomfortu klientki. Tego rodzaju żele są bardzo mocne i dają niezwykle satysfakcjonujące efekty.

Doświadczone manicurzystki będą czerpać z tego rodzaju żeli same korzyści. Znacznie krótszy czas wykonywania stylizacji pozwoli im zmieścić w dziennym grafiku znacznie więcej klientek. Dla nich również wiąże się to z korzyściami – spędzają na zabiegu znacznie mniej czasu, który w dzisiejszym zawrotnie tempie życia jest niezwykle cenny.

Jeżeli czujesz się na tyle pewna swoich umiejętności, że możesz zagwarantować swoim klientkom wymarzone efekty w czasie krótkiego zabiegu bez żadnych kompromisów pomiędzy jakością manicure i czasem jego wykonywania, to skorzystaj z tej okazji i włącz do swojej oferty jednofazowe żele do paznokci.

Marzena

Urodzona w latach 90. Szczęśliwa Mama dwójki córeczek. Od 2009 roku prowadzę bloga Naturalnie Piękna. Uwielbiam pisać, jest to moja wielka pasja :)

4 komentarze do “Żele do paznokci jedno- i trójfazowe – jak ich używać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.