Depilacja laserowa – niepokonany mistrz w usuwaniu niechcianego owłosienia

Depilacja laserowa

Od lat nie ma lepszej metody na usuwanie zbędnego owłosienia niż depilacja laserowa. Zabieg ten jest jedynym trwałym sposobem na pozbycie się niechcianych włosków. Lasery do depilacji są coraz bardziej zaawansowane technologicznie, dzięki czemu niektóre z nich mogą nawet usuwać bardzo jasne i cienkie włosy, co jeszcze parę lat temu było niemożliwe. Co warto wiedzieć o nowoczesnej epilacji? 

Fenomen depilacji laserowej

Depilacja laserowa w porównaniu do tradycyjnych sposobów usuwania owłosienia (golenie maszynką, depilacja pastą cukrową, woskiem czy elektrycznym depilatorem) jest metodą trwałą. Pod wpływem światła lasera cebulki włosów ulegają termicznemu zniszczeniu, co uniemożliwia ich odrastanie. Efekt termiczny epilacji laserowej zależy od natężenia melaniny (barwnika) we włosach i skórze. Energia absorbowana jest przez mieszek włosowy – macierz włosa wraz z otaczającymi ją drobnymi naczyniami krwionośnymi zostają podgrzane. Z kolei tkanki otaczające zostają nienaruszone. Usuwanie owłosienia laserem jest więc zabiegiem bardzo skutecznym i całkowicie bezpiecznym.

Jakie lasery do depilacji jasnych włosów

Niewiele laserów do depilacji umożliwia usuwanie jasnego owłosienia. Natomiast w Klinice Miracki w Warszawie dostępne są aż dwa takie urządzenia:

 • laser aleksandrytowy Motus (o długości 755nm);
 • laser Thunder stanowiący połączenie lasera aleksandrytowego (o długości fali 755 nm) i neodymowo-yagowego (o długości 1064 nm).

Urządzenia te dzięki wysokiej absorpcji melaniny doskonale radzą sobie z depilacją jasnych i cienkich włosków, a także mogą być zastosowane na ciemnej karnacji, co z kolei jest niemożliwe do osiągnięcia przy pomocy lasera Vectus.

5 powodów, dla których warto zdecydować się na trwałą depilację

1.Trwałe efekty

Największą zaletą depilacji laserowej jest niewątpliwie trwałość jej efektów. Po serii zabiegów można cieszyć się idealnie gładką skórą nawet przez wiele lat. Co prawda, po pewnym czasie mogą pojawić się pojedyncze, słabe włoski, ale wtedy wystarczy wykonać jeden zabieg przypominający, aby dalej cieszyć się gładką skórą.

2. Bezpieczeństwo

Nowoczesne metody laserowego usuwania owłosienia są całkowicie bezpieczne dla skóry. Zabiegom mogą nawet poddawać się osoby z bardzo wrażliwą skórą, trądzikiem różowatym i rozszerzonymi naczynkami. Oczywiście istnieją przeciwwskazania do laseroterapii, ale dzięki odpowiedniemu przygotowaniu do zabiegu, większość z nich można wyeliminować, np. świeża opalenizna, zażywanie leków i ziół światłouczulających, aktywne infekcje skórne.

3. Oszczędność czasu

Domowa depilacja to bardzo często kwestia kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu minut, które można poświęcić, chociażby na dłuższy sen o poranku. W dodatku zabieg ten trzeba wykonywać bardzo często, żeby skóra wciąż wyglądała perfekcyjnie. Depilacja laserowa nóg to oszczędność czasu. Co prawda musisz go trochę poświęcić, żeby wykonać serię zabiegów, ale permanentnie gładkie łydki, które zyskasz po zakończeniu terapii, są tego warte!

4. Brak podrażnień i wrastających włosków

Wrastające włoski po depilacji woskiem czy depilatorem, pieczenie i zadrapania po goleniu maszynką – dzięki depilacji laserowej na zawsze pozbędziesz się tych problemów. Raz usunięte laserem owłosienie nie odrasta, co oznacza koniec z podrażnieniami skóry, które mogłyby przerodzić się w poważniejsze dolegliwości, np. zapalenie mieszków włosowych.

5. Komfort podczas wakacyjnych wyjazdów

Dzięki depilacji laserowej bikini czy nóg, w trakcie urlopu możesz zrelaksować się i w pełni cieszyć się wolnym czasem, nie przejmując się odrastającymi włoskami czy podrażnieniami, jakie mogłaby wywołać maszynka do golenia.

Zmagasz się z nadmiernym owłosieniem i rozważasz laserową depilację? Umów się na konsultację w Klinice Miracki w Warszawie i dowiedz się więcej.

Możesz również polubić

5 komentarzy

 1. Retromama.blog

  O depilacji laserowej marzę od lat. Od kiedy pierwszy raz się dowiedziałam o tym w szkole kosmetycznej.

 2. Kathy Leonia

  kiedyś sobie sprawię taką depilację:D

 3. Pieprzyć z Fantazją

  Marzę o takiej depilacji. Używanie maszynki czy depilatora doprowadza mnie do szału. Zimą odpoczywam trochę od tego, ale nie czuję sie z tym dobrze.

 4. Ania

  To prawda, wiele moich koleżanek w kraju zrobiło sobie już taką depilację i są bardzo zadowolone…ja będą latem nie mogłam bo zaraz wystawiałam się na słońce…może jeszcze kiedyś będę zimą w kraju to na pewno skusze sie 🙂

 5. Marzec 2021 - co działo się w moim życiu — Naturalnie Piękna

  […] Depilacja laserowa – niepokonany mistrz w usuwaniu niechcianego owłosienia […]

Dodaj komentarz