Przejdź do treści

Demakijaż zero waste z Glov

Demakijaż zero waste ?

Wbrew pozorom, nie musimy używać tony kosmetyków by zmyć makijaż. Jeśli mamy możliwość, warto chociaż w połowie zastąpić używanie kosmetyków do demakijażu, gadżetami którymi możemy zmyć makijaż. Taka alternatywa, ma wiele zalet. Począwszy od mniejszych wydatków, po dbałość o skórę a kończąc na małym wkładzie w trosce o środowisko.

Myślę, że osoby które mają tendencje do podrażnienia skóry przez kosmetyki, znajdą ulgę w stosowaniu takiego rozwiązania. Natomiast miłośnicy pełnego makijażu, znajdą sprzymierzeńca w lepszym i szybszym demakijażu. Jedną z popularniejszych marek, które oferują między innymi gadżety do demakijażu jest GLOV

Dziś opowiem Wam co nieco o niektórych produktach do demakijażu., które ostatnio testowałam. Nie jest to moje pierwsze spotkanie z takimi rzeczami, lubię takie rozwiązania. Jestem zdania, że im mniej rzeczy nałożymy na naszą skórę tym lepiej dla nas. Oczywiście, stosuje też kosmetyki do demakijażu, ale tylko wtedy gdy sama wodna nie zmyje makijażu dokładnie (a przy mocnych makijażach czasami to się zdarza).

Demakijaż zero waste – przydatne gadżety

Quick Treat Flamingo

Mini rękawiczka zakładana na palec. Materiał nieco przypomina ręcznik kąpielowy. Po namoczeniu, możemy łatwo i dokładnie, zmyć część makijażu, która nam nie wyszła. Doskonale nadaje się również , do dokładnego domycia makijażu oczu. Można łatwo po wszystkim ,,wyprać” rękawiczkę.

Rękawica do demakijażu cery mieszanej GLOV On-the-go

Jest to większa rękawica, z materiału takiego samego jak mini rękawica. Służy do demakijażu całej twarzy, ale z powodzeniem można użyć jej również do demakijażu oczu. Ja używam jej zarówno do zmywania makijażu jak i codziennego oczyszczania twarzy.

Waciki wielorazowe GLOV Moon Pads

Waciki w dotyku kojarzą mi się z pluszowym misiem. Jest to delikatny i przyjemny w dotyku materiał. Po zmoczeniu można śmiało używać go do tonizowania twarzy lub do jej oczyszczania twarzy. Jest to z pewnością bardziej ekonomiczna i przyjazna dla środowiska alternatywa dla klasycznych wacików.

A czy Wy stosujecie gadżety do demakijażu twarzy ?

11 komentarzy do “Demakijaż zero waste z Glov”

  1. Pingback: Kwiecień 2021 — Naturalnie Piękna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.