DIY szampon w kostce neutralizujący żółte odcienie

DIY Szampon do włosów – oczywiście, że tak ! Jeszcze nie dawno temu, zrobienie szamponu do włosów w domu, było dla mnie wręcz nie możliwe. Wszystko zaczęło się, gdy z ciekawości googlowałam składnik szamponu do włosów. A konkretnie chodzi o Sodium Cocoyl Isethionate. Strasznie mnie ciekawiło, co to takiego dziwnego w moim szamponie. I tak pomalutku powolutku i postanowiłam, że sama spróbuję odtworzyć szampon do włosów w kostce. Muszę przyznać, że to wspaniała i prosta zabawa. Poniżej możecie obejrzeć filmik z wykonania szamponu. To jest naprawdę proste.

Składniki

  • Sodium Cocoyl Isethionate – u mnie to połowa całości składników
  • Glinka Fioletowa – około 10 gram
  • Łyżeczka fioletu gencjanowego
  • Cześć tłuszczowa : łyżeczka wosku migdałowego + olej z pestek winogron – można użyć innych ulubionych składnuików.

Wykonanie

Przygotowujemy część suchą czyli mieszamy ze sobą SCI wraz z glinką oraz odrobiną fioletu. W kąpieli wodnej rozpuszczamy odrobinę wosku wraz olejem z pestek winogron. Łączymy ze sobą obie części ( gdy nie chce nam się za bardzo lepić, można dolać jeszcze odrobinę oleju z pestek winogron. Składniki mieszamy i mocno ugniatamy w formie, ale najlepiej ugnieść mocno kulkę. W warunkach produkcyjnych, takie kostki do włosów są prasowane, wtedy mają solidną całością. W domowych warunkach, trzeba użyć dużo siły, by zrobić dobrą kostkę.

DIY szampon Jak spisuje się szampon ?

Jak dla mnie bardzo fajnie, dzięki SCI i odrobiny ulubionych dodatków, można wyczarować prosty i dobry szampon do włosów. Genciana jest znanym środkiem, który można używać w celu ochłodzenia i pozbycia się żółtych odcieni w farbowanych blond włosach. Dodatek glinki, dobrze oczyszcza skórę, działa jak peeling skóry głowy i stymuluje wzrost włosów. Wosk migdałowy oraz olej z pestek winogron, odżywiają włosy i dobrze je nawilżają. Jedna małą uwaga, szampon musimy dobrze zmyć, fioletowa pianka może za bardzo zadziałać na blond włosy i nadać im delikatnego fioletowego odcieniu. Dlatego radzę dodać gencjany naprawdę odrobinę.

15 komentarzy do “DIY szampon w kostce neutralizujący żółte odcienie”

Leave a Reply

%d bloggers like this: