Przejdź do treści

Jak zacząć dietę keto ?

jak zacząć dietę keto

Dieta Keto – co to takiego ?

Jak zacząć dietę keto ? Najpierw warto wiedzieć czym ona jest. Nie da się ukryć, że dieta ketogeniczna, stała się bardzo ostatnio popularna. Jak sama nazwa wskazuje, dieta zawdzięcza nazwę ketonom. Są to związki chemiczne, które powstają w organizmie w procesie spalania tłuszczów. Aby zaczęły się wytwarzać, konieczna jest całkowita zmiana piramidy żywieniowej ustalonej przez Instytutu Żywności i Żywienia. Tutaj następuje modifikacja w głównym źródle energii z spożywanego jedzenia. Zamiast węglowodanów na pierwszym miejscu stawia się tłuszcze. Ogranicza się również niektóre warzywa i owoce jak i oczywiście przetworzoną żywność i cukier. Tak skomponowana dieta, przynosi widoczne rezultaty utraty kilogramów.

Dieta nie jest jednak łatwa do wprowadzenia a same wprowadzenie organizmu w stan ketozy z początku może powodować gorsze samopoczucie i rozdrażnienie. Mimo bardzo rygorystycznych zasad diety, cieszy się ona coraz większą popularnością. Wiele osób, które wcześniej miało problemy z zrzuceniem kilogramów, dopiero przy tej diecie udało im się ich pozbyć. Warto wspomnieć, że nie jest to jednak dieta dla każdego. Zalecany jest ogólny dobry stan zdrowia. Między innymi brak problemów z nerkami, wątrobą i trzustką. Dieta niewskazana jest również dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Jeśli decydujemy się na przejście na dietę ketogeniczną, konieczna jest nadzorowanie przeprowadzanej diety przez dobrego lekarza lub dietetyka ( tak powinno się robić z każdą dietą). Dieta może przynieść wiele korzyści, pod warunkiem że zostanie dobrze skomponowana i wzbogacona o odpowiednią suplementację witamin. 

Jak zacząć dietę ketogeniczną ?

Jeśli już lekarz nie widzi przeciwwskazań do przeprowadzenia diety, możemy zacząć ją wprowadzać w życie. Zanim jednak to zrobimy, warto się dobrze przygotować. Dużym ułatwieniem do wprowadzenia zmiany stylu żywienia jest zmiana kilku nawyków. Na co najmniej tydzień lub dwa przed dietą, warto zrezygnować z dosładzania napojów takich jak kawa i herbata. Ta mała zmiana, znacznie ułatwi nam proces przejścia na dietę. Warto również się zaopatrzyć w paski do pomiaru poziomu ketonów, badanie takie można wykonać samemu w domu z krwi lub z moczu.

Dieta ketogeniczna wiąże się niestety też z kosztami, wiele rzeczy z półek musi zniknąć a powinny zostać wprowadzone inne. Koniec z węglowodanami ! Niestety znajdują się one w większości produktów jakie mamy zazwyczaj w kuchni. Wszelkie makarony, mąki kasze i wiele produktów nawet uważanych za zdrowe, ma niestety węglowodany. Nasze możliwości przygotowywania posiłków zostaną znacznie ograniczone i skomponowanie samemu sobie diety, bez odpowiedniej wiedzy, może skończyć się klapą. 

Przygotowanie diety ketogenicznej, wymaga dużej wiedzy i umiejętności. Warto powierzyć to zadanie odpowiednio wykształconej osobie. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest po prostu skorzystanie z gotowych rozwiązań. Jest to świetna opcja dla tych, którzy chcą przekonać się czy dieta jest dla nich. A nie ma co ukrywać, wytrwanie w tej diecie nie jest łatwe, zwłaszcza jeśli chcemy zrobić to porządnie, a tylko wtedy możemy liczyć na rezultaty. Takim rozwiązaniem jest spróbowanie gotowej kuracji.

Kilkudniowa kuracja keto – dobra na początek

Gdy nie jesteśmy pewni, czy dieta keto jest dla nas warto spróbować kuracji od https://onemoreluv.com/kategoria-produktu/keto-luv/diety-ketogeniczne/. Dostajemy całą dobrze skomponowaną dietę na talerzu. Nie musimy nic ważyć i liczyć a nawet martwić się o odpowiednią suplementację. Ba ! Nawet nie musimy się wysilać zbytnio przy przygotowaniu posiłków, bo wystarczy je rozrobić z wodą w odpowiedni sposób. Jedyne zadanie które do nas należy, jest wytrwać w diecie przez 6 dni. To pozwoli nam się przekonać, czy dieta keto przynosi pożądane rezultaty. Bez konieczności stawiania na głowę całego domu i kupowania wielu nowych produktów żywieniowych, które niestety mogą się okazać potem nie przydatne. Taka forma kuracji jest bardzo dobrym wprowadzeniem do diety ketogenicznej, jest tak skomponowana że przyśpiesza proces adaptacji organizmy na nowy pobór energii. To nie koniec zalet, sama kuracja pomaga zmienić styl życia na zdrowszy. Już po po kilku dniach, ogranicza się łaknienie na słodycze i niezdrowe przekąski, co jest znacznym ułatwieniem by jeść zdrowiej. Tutaj przeczytacie recenzje kuracji –klik-

Wpis w ramach współpracy z Onemoreluv.com

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ivy's Closet
2 lat temu

Thanks so much for this. I dunno if I could stick with it. Many claim its the best diet!

ellie
2 lat temu

Love the information you have provided. I really did enjoy this post. Thanks so much!

Caitlin'nMegan
2 lat temu

There are some things I like about this diet. Although, I have not found I enjoy the Bullet Coffee.

Better Left Unsaid
2 lat temu

Keto is so popular here in the States.

Kathy Leonia
2 lat temu

mnie niestety taka dieta nie przekonuje. Na dłuższą metę nie jest korzystna dla zdrowia

Lovely
2 lat temu

This sounds great! I’m sure many will find this useful.
xoxo
Lovely
http://www.mynameislovely.com

%d bloggers like this: