Masażer do ciała – jaki wybrać ?

Masażer do ciała – jaki wybrać ? Oto jest pytania, a odpowiedź nie łatwa. Rodzajów masażerów do ciała, obecnie na rynku kosmetycznym jest nie mała. Można kupić zwykłe, ręczne masażery albo już takie z wyższej póki cenowej, napędzanej elektroniką. Zanim zdecydujemy się na zakup, warto najpierw przemyśleć to jakie są nasze oczekiwania i jaki efekt chcemy uzyskać. Warto również wziąć pod uwagę swoją kondycję zdrowotną, nie każdy bowiem masażer może być stosowany u każdego. Każdy ma również inny próg bólu, dla kogoś masaż może być miłym doznaniem, dla innych z kolei istnymi katuszami. Nie zapomnijmy również wziąć pod uwagę, czas jaki mamy na wykonywanie automasażu ciała, to również jest istotne jeśli chcemy uzyskać jak najlepsze efekty.

Masażer do ciała ? Dlaczego to lubię i co osobiście polecam najbardziej ?

Nie ukrywam, że szczotkowanie ciała czy masowanie masażerem jednym z moich ulubionych porannych rytuałów. Dzięki regularnym masażom, kondycja mojej skóry uległa znacznej poprawie. Cellulit jest również znacznie mniejszy, co również bardzo mnie cieszy. Jednak najbardziej masowanie lubię za to, że mnie pobudza i wprawia w dobry nastrój. Tak już mam, to moje uzależnienie i polecam wszystkim serdecznie codzienne masowanie/szczotkowanie ciała. W zależności od sprzętu jaki używamy i jaką aktywność fizyczną uprawiamy, efekty mogą przyjść w różnym czasie.

Osobiście najbardziej polecam szczotę do ciała do masowania na sucho. Drapię nieco skórę, ale nie powoduje jakiś większych uszkodzeń ciała. Warto jednak wymieniać szczotę do ciała raz na rok, gdyż z czasem włosie robi się bardziej miękkie i efekty masażu będą mniejsze. Bardzo fajnym rozwiązaniem są dla mnie również ręczne masażery do ciała, wykonane głownie z drewna (☞ drewniane masażery), albo takie z metalowym ub plastikowymi elementami ( ☞ masażer antycellulitowy ). Są zdecydowanie bardziej trwałe, niekiedy są ,,mocniejsze w działaniu”. Tutaj trzeba jednak uważać, gdyż można nabawić się siniaków, a nawet krwiaków podskórnych. Lepiej w tym wypadku masować ciało po wcześniejszym posmarowaniu ciała. Stosowałam również elektryczny masażer do ciała, niestety dosyć szybko się zepsuł. Sądzę jednak, że te z wyższej cenowo półki, będą lepszym rozwiązaniem.

Marzena

Urodzona w latach 90. Szczęśliwa Mama dwójki córeczek. Od 2009 roku prowadzę bloga Naturalnie Piękna. Uwielbiam pisać, jest to moja wielka pasja :)

11 komentarzy do “Masażer do ciała – jaki wybrać ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.