Przejdź do treści

Słodycze dla cukrzyków jakie najlepsze ?

słodycze dla cukrzyków

Dla osób, które lubią jeść słodycze – diagnoza taka jak cukrzyca albo coraz to powszechniejsza insulinooporność, nie jest dobrą wiadomością. Zrezygnowanie z słodkości lub słodkich napojów, jest sporym wyzwaniem, któremu nie łatwo podołać. Nie jest to jednak koniec świata, dziś można żyć bez cukru a zarazem pozwolić sobie na coś słodkiego. Trzeba jednak wybierać mądrze, gdyż nie każde słodycze ,,bez cukru” są zdrowszym rozwiązaniem dla nas samych.

Życie bez cukru – dlaczego warto z niego zrezygnować lub go ograniczyć ?

Dieta niskocukrowa cukrowa jest zdrową dietą, zalecaną przez lekarzy i dietetyków, może z jej zalet korzystać każdy, kto chce odżywiać się zdrowiej. Nie bez powodu powiedzenie ,, Cukier i sól to biała śmierć” jest tak znane. Nadmiar cukru w diecie, może powodować szereg negatywnych konsekwencji. ( O nich możesz dowiedzieć się w ciekawym filmie – 17 znaków ostrzegawczych, że jesz za dużo CUKRU.) Nie da się ukryć, że współczesne społeczeństwo spożywa nadmierną ilość cukru, co widać zwłaszcza po coraz większej licznie społeczeństwa cierpiących na otyłość i inne choroby cywilizacyjne. Cukier jest niestety prawie wszędzie, a jego nadmierne spożycie uzależnia co tylko utrudnia powrót do zdrowego odżywiania się. Ogólnie rzecz biorąc, nie da się całkowicie wyeliminować cukru z diety, występuje on bowiem również naturalnie. W diecie niskocukrowej, najważniejsze jest by ograniczyć spożywanie produktów które mają go nadmiar. W pierwszej kolejności, powinny pójść słodzone napoje i różnego rodzaju słodycze. Duże ilości cukru, znajdują się również w wielu innych produktach spożywczych, chociażby keczupie lub wodach smakowych. Według zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia zaleca się aby cały cukier nie przekraczał 10% dziennego zapotrzebowania na energię, dla dorosłego człowieka. Dla przykładu wypijając puszkę popularnej Coli, dostarczamy sobie więcej niż połowę dziennego zapotrzebowania na cukier. Ciekawych w temacie zapraszam do starego wpisu, w którym linkuję do filmów o szkodliwości cukru ,,Czy cukier uzależnia- filmy warte obejrzenia

Jakie słodziki zamiast tradycyjnego cukru najlepsze ?

Nazwa słodzikaKalorycznośćIndeks glikemiczny
Cukier spożywczy
400 kcal/100g100
Malitol 300 kcal/100g35
Erytrol24 kcal/100g0
Inulina150 kcal/100g14
Stewia 01
Ksylitol240 kcal/100g7
Aspartam 4 kcal/100g0
Sorbitol240 kcal/100g0

Pozostałe informacje – wpisy na temat danego słodzika

Jaki słodzik najlepszy?

Na pytanie, jakie słodzik najlepszy trudno wybrać idealny lepszy zamiennik cukru – nie umiem wam odpowiedzieć. Gdybyśmy brali pod uwagę tylko i wyłącznie kaloryczność słodzika i to czy podnosi poziom cukru we krwi to zdecydowanie Stewia jest najlepszym rozwiązaniem. Warto jednak mieć na uwadze, że spożywanie Stewii w nadmiarze, może mieć zły wpływ na mikroflorę jelit i wchłanianie składników. Tak samo alkohole cukrowe, mogą przynosić szkodliwe skutki uboczne dla zdrowia. To nie oznacza jednak, że musimy zrezygnować z słodzików. Spokojnie mogą one służyć jako dobry zamiennik cukru, jednak i tutaj należy zachować umiar w stosowaniu. Warto również komponować dietę w tak sposób, aby po prostu nie dosładzać czy to normalnym cukrem czy też sztucznym. Gdybym jednak miała wskazać słodzik, który powinno się unikać to wybrałabym Aspartam. Jego zbyt duża powszechność w produktach spożywczych, daje mi dużo do myślenia. Powstało też wiele badań na temat szkodliwości tego słodzika, jednak mam wrażenie że wielkie koncerny ,,tuszują” jego szkodliwość dla zysku. Jest to jednak moje zdanie i mogę tutaj nie mieć racji.

Słodycze dla cukrzyków / diabetyków – tutaj możesz je znaleźć – klik-

Słodycze dla diabetyków książki z przepisami

Wpis zawiera linki afiliacyjne, klikając w nie możesz zapoznać się z ofertami produktów. W tym wpisie znajduje się również wiele linków do ciekawej i przydatnej treści. Jeśli chcesz, zalinkuj pod wpisem do swojej treści, związanej z tematem.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Retro mama
1 rok temu

Jak mam możliwość kupuje ketchup bez cukru. Roleski ma taki w swojej ofercie. Aby ograniczyć cukier w diecie trzeba się na początku trochę po wysilić, czytać składy na opakowaniu. Słodkości najlepsze domowe. Ostatnio do ciast daje miód. Dużo ciast z dynią czy marchewką robię tej jesieni.

Agnieszka Kaniuk
1 rok temu

Bardzo wartościowy post nie tylko dla cukrzyków.

Dorota
1 rok temu

Nie cierpię słodzików, zmieniają smak na nie do przyjęcia. Wolę już mniej cukru, ale czasami sobie odpuszczam, bo ileż można sobie odmawiać 😉

Ania
1 rok temu

Nie używam cukru i słodzików, nie pije coli i żadnych soków ze sklepu, sama riboe soki 🙂 żadko robie ciasto a jak już robie to wybieram takie z minimalną ilością cukru. Cukier jest wszędzie i staram się go jak najmniej używać 🙂 bez cukru da się żyć, tylko trzeba siebie o tym przekonać 🙂

Karolina
1 rok temu

Mam w rodzinie chorą na cukrzycę, wiem jak musi uważać. Ja osobiście nie jadam słodyczy

Iwona
1 rok temu

Jest wiele produktów z których świadomie zrezygnowałam lub zastąpiłam zdrowszą wersją. Nie przeszkadza mi smak niektórych słodzików, ale trzeba też pamiętać, że z nimi też należy z umiarem.

Magdalena
1 rok temu

ja od dawna zamieniłam cukier właśnie na erytrytol, dla zdrowia:)

Kathy Leonia
1 rok temu

ja staram się po ciąży nie wpadać w ciąg cukrowy bo mnie bardzo korci słodkie… zatem jem owoce i suszone warzywa. Czasem żelki:D

Roslia santamaria
1 rok temu

I am very enjoyed for this blog. Its an informative topic. It help me very much to solve some problems. Its opportunity are so fantastic and working style so speedy.

Venus
1 rok temu

Nie widziałam ze są takie słodycze . Dobrze wiedzieć na co zwracać uwagę

Królowa Karo
1 rok temu

Cukier teraz dodawany jest do wszystkiego, więc trzeba naprawdę być uważnym podczas zakupów, żeby wybierać produkty, które go nie mają lub mają go niewiele. Wszelkim słodzikom ufam jeszcze mniej niż samemu cukrowi.

Aneta
1 rok temu

trzeba naprawdę uważać. Wpis warty uwagi

life by marcelka
1 rok temu

bardzo przydatny post

madziakowo
1 rok temu

kupilam erytrytol ale droga ta zabawa ogolnie
pozdrawiam 🙂

%d bloggers like this: