Przejdź do treści

Czy cukier uzależnia ? / Filmy warte obejrzenia

cukier narkotyk

Czy cukier uzależnia ?

Cukier uzależnia,
Dla wielu osób pojęcie cukru i uzależnienia są czymś abstrakcyjnym. Przecież odrobina cukru nikomu nie zaszkodzi. Trzeba sobie jakoś osłodzić te gorzkie życie. Znajdujemy setki wytłumaczeń, by ukryć przed sobą prawdę. Cukier uzależnia. Wbrew pozorom, ten nałóg potrafi równie dobrze wyniszczyć organizm jak narkotyki. Działa powoli, jak cichy sprawca zbrodni który chce by nie złapano go na gorącym uczynku.

Nie będę słodzić o cukrze. Oprócz tego, że jest prostym i szybkim sposobem na dostarczenie zastrzyku energii dla organizmu. Nie można powiedzieć o nim nic dobrego. Powiedzenie ,,cukier i sól  to biała śmierć” zaczyna być coraz bardziej traktowane serio, w obliczu tego co wychodzi teraz na jaw.
Nawet osoby, które nie jedzą słodyczy i odżywiają się zdrowo są uzależnione w większym lub mniejszym stopniu od cukru. Możemy go bowiem znaleźć wszędzie, nawet tam gdzie się go nie spodziewamy.
Wszelkie koncerny ukradkiem dodają ten ,,magiczny dodatek” do wszelkiego rodzaju żywności w jednym celu, by lepiej smakowało i lepiej się sprzedawało.

Nawet w produktach typowo dla osób dbających o linię, możemy znaleźć ten składnik. Winowajcą coraz to rosnącej otyłości, obarczano głównie tłuszcze. Łatwo w naszym wyobrażeniu, połączyć obraz osoby jedzącej tłusto i kalorycznie z osobą otyłą. Przez wiele lat, wmawiano nam nieprawdę o szkodliwości cukru. Dopiero gdy wszelkie dzwony biją na alarm, bo wysoce podniosła się liczna osób cierpiących na otyłość – zaczynamy myśleć że coś jest nie tak.

Przyznaje się bez bicia, również mam słabość do słodyczy. Gdyby nie to, że czuję że mi szkodzą jadłabym je bez opamiętania. Od lat walczę z tym nałogiem, mam swoje wzloty i upadki. Wieżę, że ostatecznie uda mi się  wygrać. Dużą motywację do działania, dało mi obejrzenie tych filmów. Ich tematyka wiąże się głównie z zdrowym stylem życia.

Czy cukier uzależnia ? / Filmy warte obejrzenia

 • Cały ten cukier  Jest to jeden z fajniejszych filmów dokumentalnych jakie miałam okazję oglądać.  Damon Gameau w zabawny sposób obrazuje jak działa na nasz organizm cukier. W dokumencie przechodzi na powszechnie uznawaną ,,zdrową dietę” która przynosi zaskakujące skutki.
 • Cukier gorszy od tłuszczu W tym dokumencie Nigel Latta, udowadnia że otyłość ma związek z nadmiernym spożywaniem cukru.
 • Zaprogramowana Otyłość Dokument  Film co prawda nie opowiada o cukrze, jednak możemy dowiedzieć się w nim o tym co może przyczynić się do otyłości. Czy chemikalia mogą się do tego przyczynić?  
 • Biznes na diecie O tym że bycie na diecie nie koniecznie oznacza zdrowe odżywianie 
 • Kurczak: Kłamstwo Jedzenia I już nigdy nie będziecie mieli ochoty na nuggetsy z kurczaka 
 • Cała prawda o ćwiczeniach Czyli o tym dlaczego ćwicząc tak samo jak inni uzyskujemy różne efekty
 • Cała prawda o otyłości Kolejny dokument warty obejrzenia 🙂
 • Zabójczy cukier

P.s jeśli znacie filmy pasujące do tej tematyki a warto je obejrzeć podajcie tytuł 🙂 

13 komentarzy do “Czy cukier uzależnia ? / Filmy warte obejrzenia”

 1. Czasem dobrze to sobie przypomnieć. Może przynajmniej kupię zdrowszego batonika z daktyli. A kurczak obrzydza mnie od dawna. Kurczak dla mnie ma biegać po podwórku a nie być mięsem w produkcji. No cóż, ludzkość Wypadła z dobrych torów jakieś 30 lat temu. Jeszcze w moim dzieciństwie wiele produktów spożywczych była jadalna i zdrowa.

 2. Ja jestem co chwila uzależniona od cukru 🙈 To najgorszy nałóg. Papierosy rzucić dałam radę, ale kurde po obiedzie coś słodkiego muszę zjeść, bo mam wrażenie że zwariuję 🙈🤦‍♀️

 3. Pingback: Marzec 2020 podsumowanie — Naturalnie Piękna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.