Przejdź do treści

Ulubione kosmetyki dla kobiet w ciąży

Warto dbać o siebie cały czas !

Od 4 miesiąca ciąży starałam się używać systematycznie kosmetyków dla przyszłych mam. Głównym powodem była chęć zachowanie jędrności skóry, która jak wiadomo w tym okresie może ulec znacznemu pogorszeniu się. Kolejnym była chęć dbania o siebie, nie chciałam aby ten czas poszedł na marne a dzięki takim drobnostką jak codzienne smarowania się, miałam pozytywne uczucie że robię coś dobrego dla siebie. Ostatnim powodem była ochrona skóry przed rozstępami. Dzięki systematyczności udało mi się uniknąć rozstępów do 8 miesiąca ciąży. Ku mojemu zaskoczeniu rozstępy ładnie się zagoiły i nie są tak widoczne jak się tego obawiałam. Dlatego uważam, że warto używać kosmetyki od początku nawet jeśli nie unikniemy rozstępów. Skóra na brzuszku szybciej dochodzi do siebie i wygląda znacznie ładniej niż gdybyśmy nic z nią nie robili.
Używałam różnych kosmetyków, nie każde okazały się dla mnie dobre. Wszystkie z poniższych kosmetyków zyskał moją sympatię, dlatego z chęcią mogę polecić je wszystkim przyszłym mamą.

Seria dla kobiet w ciąży Nacomi

Seria kosmetyków składa się z : Balsamu do pielęgnacji biustu , Kremowego masła do ciała, Oliwki do ciała , Intensywnego masła do ciała ( w linkach znajdziesz poszczególne recenzję kosmetyków)
Wszystkie kosmetyki  bardzo przypadła mi do gustu, kosmetyki pachną delikatnie i przyjemnie dla nosa. Czy to w pojedynkę czy stosowane razem bardzo dobrze pielęgnują ciało. Posiadają naturalne składy godne pochwały. Nie uczuliły mnie ani nie wywołały podrażnień. Skóra po użyciu tych kosmetyków, zawsze była odpowiednio nawilżona i przyjemna w dotyku.

Puszyste masło makadamia

Recenzję tego masełka przeczytasz tutaj. Podsumowując jest to masło, które starcza na długi czas użytkowania. Konkretnie natłuszcza ciało i odpowiednio je pielęgnuje. Jego działanie nie jest krótkotrwałe, skóra długi czas po posmarowaniu ciągle zachowuje ładny wygląd i odpowiednią jędrność. Polecam jego stosowanie zwłaszcza w chłodniejsze dni.

http://www.rossmann.pl/Produkt/babydream-Dla-Mam-mleczko-do-ciala-dla-kobiet-w-ciazy-300-ml,111264,3033,6572

Babydream mleczko do ciała

Te mleczko do ciała odkryłam dopiero pod koniec ciąży. I tak zdążyłam zużyć 2 opakowania w niecały ponad miesiąc. Używałam je 2 czasem 3 razy dziennie i za każdym razem byłam tak samo zadowolona. Co prawda po rozsmarowaniu nieco bieli skórę, jednak dla mnie nie stanowiło to problemu bo przecież nie paraduję z brzuchem na wierzchu. Widocznie i wyczuwalnie wpływa pozytywnie na kondycje skóry. Przynosi efekty takie jak lubię i jakie oczekuję od tego typu kosmetyków: skóra jest nawilżona, jędrna, nie jest tłusta ani śliska. Jest to bardzo dobry kosmetyk i to w dodatku w niskiej cenie. Jedynym małym minusem jest to, że do skóry przyczepiają się drobinki materiały z bluzek.

12 komentarzy do “Ulubione kosmetyki dla kobiet w ciąży”

  1. Ja używam aktualnie do biustu właśnie tego balsamu od Nacomi a na resztę ciała olejek MamaMio. Jestem bardzo zadowolona z efektów choć jest to połowa 6 miesiąca ciąży. Mam w zanadrzu jeszcze czysty olejek migdałowy oraz BioOil 🙂

  2. Co prawda ciąże już za mną 😉 ale produkty fajne i myślę, że nie tylko w ciąży można je używać .
    A balsam Fur mama, uwielbiam i polecam oliwkę z tej serii –cudny skład i uniwersalny 😀
    Pozdrawiam ciepło

    Kasia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.