Kosmetyki zero waste

kosmetyki zero waste

Kosmetyki zero waste – czyli jakie ?

W najprostszym rozumieniu tego sowa znaczeniu, kosmetyki zero waste są takimi, które w pełni można wykorzystać bez żadnych resztek. Tymi resztkami są oczywiście opakowania, zwłaszcza takie które nie można użyć potem ponownie do recyklingu. Wśród zwolenników zero waste najbardziej cieszą się popularnością, jak najprostsze kosmetyki, często z naturalnym składnikami. Wiele osób robi je samodzielne w domu, stare domowe receptury wracają do łask. Dużą popularnością cieszą się również ręcznie robione kosmetyki, kupowane zwłaszcza na różnego rodzaju targach prosto od rękodzielników.

symbole zero waste
Te symbole na opakowaniach warto znać. Pierwsze trzy – opakowanie podatne recyklingowi. Z roślinką możliwość kompostowania.

Nie da się ukryć, że trend Zero Waste cieszy się coraz to większą popularnością. W dobie gdy możemy mieć prawie wszystko, coraz bardziej doceniamy minimalizm i prostotę. Troska o środowisko naturalne jest dla nas coraz bardziej ważniejsza. Niedługo będzie koniecznością, by ludzkość mogła przetrwań. O moich rozważaniach na ten temat możecie przeczytać tutaj ( Zero Waste – moda czy konieczność ? )

Kosmetyki zero waste i nie tylko

kosmetyki zero waste
 1. Mydlarnia Cztery Szpaki Mydło dziegciowe / 16 zł
 2. Imbirowy balsam do rąk / 47 zł
 3. Delikatne mydło peelingujące do twarzy i ciała Veg-Up / 66 zł
 4. Mydło do włosów w kostce 4 Szpaki / 21 zł
 5. Maszynka do golenia Hello Simple/ 235 zł
 6. Ekologiczne płatki kosmetyczne wielokrotnego użytku / 30 zł
 7. Green & Beauty Mydło w kostce / 19 zł
 8. La Saponaria Zestaw startowy w duchu Zero-Waste / 117 zł
 9. Perfect Cup Kubeczek Menstruacyjny / 98 zł
kosmetyki zero waste
 1. Myjka szmatka konopna biodegradowalna / 13 zł
 2. Naturologia SZAMPON W KOSTCE Odżywcza Malina / 35 zł
 3. BEN&ANNA Naturalny Dezodorant na bazie Sody NORDIC TIMBER (sztyft kartonowy) / 28 zł
 4. Orientana Naturalny Balsam Do Ciała W Kostce Imbir I Trawa Cytrynowa / 24 zł
 5. Bomb Cosmetics Żel Pod Prysznic W Kostce Siódme Niebo / 20 zł
 6. Lamazuna Słoiczek do przechowywania kosmetyków w kostce / 16 zł
 7. Nowa Kosmetyka Serum Do Skóry Głowy Mniej Problemów Więcej Włosów / 22, 50 -> recenzja kosmetyków tutaj
 8. Lamazuna Szamon w kostce do włosów normalnych / 44 zł
 9. Podpaski wielorazowe / od 23 zł

Zerwo waste jest możliwe, musimy tylko bardzo chcieć ! Pamiętajmy o tym, że już chociaż w połowie ograniczenie produkowania zbędnych odpadów, przyczyni się lepiej dla środowiska. Pamiętajmy również o tym, by oszczędzać wodę której niestety nie mamy u nas za dużo.

21 komentarzy do “Kosmetyki zero waste”

 1. Mam kilka znajomych, które same robią kremy, mydełka, peelingi, balsamy.
  Znam też sklepy z takimi wyrobami.Kupuję i bardzo popieram dbanie o ekologię.
  Kupuję też chętnie takie produkty na prezent, najpierw widzę coś w rodzaju rozczarowania,
  a potem oczarowanie po zastosowaniu. Coraz więcej osób przekonuje się do tego typu kosmetyków.
  Pozdrawiam 🙂

  Odpowiedz
 2. Marzenko super lista i super informacje. Czasaki żałuję że mieszkam za granicą i nie mam dostępu do tyłu fajnych produktów 🙁 chyba będę musiała mame wysłać po zakupy z długą listą:)

  Odpowiedz
 3. Wspaniałe jest to, że coraz więcej osób jest świadomych dbania o nasz dom i stara się żyć jak najbardziej ekologicznie 🙂 Pod różnymi względami, mniej opakowań, mniej plastiku i jednorazówek wszelkiego typu, korzystanie z rzeczy, które można wykorzystać wielokrotnie 🙂
  Pozdrawiam ciepło, Agness:)

  Odpowiedz
 4. Idea zero waste jest jak najbardziej sluszna i może nawet jest malym światełkiem w tunelu dla świata,który całkowicie pochłania idea materializmu. Sama używam od jakiegoś czasu takich kosmetyków, prócz wewnętrznej satysfakcji,kupowania tylko w niezbędnej potrzebie a nie dla samego posiadania widzę także benefity w samej kondycji mojej skóry i włosów. Staram się dbać o środowisko,zdaje sobie sprawę, że to wielkie rządy,konsorcja mają zasadniczy wpływ na zmiany w świecie a jednak można pomóc planecie w małych gestach,chociażby dbając o nią w zaciszu swojego domu.

  Odpowiedz
 5. Uwielbiam takie kosmetyki, aby były naturalne i jak najmniej z nich zostawało. Dzięki za liste, bo o niektórych nie wiedziałam. A jeszcze tradycyjne i domowe receptury, robienie kosmetyków samodzielnie to mega satysfakcja. Chciałabym kiedyś to bardziej rozwinąć 🙂

  Odpowiedz
 6. Super, ze co raz więcej powstaje takich naturalnych kosmetyków na rynku. Chętnie jakieś kosmetyki wypróbuję z Twoich propozycji 🙂

  Odpowiedz
 7. To wspaniałe, ze o tym piszesz, bardzo ważny temat dla nas i dla Ziemi. Staram się wykorzystywać ponownie wszystko co się da, nie marnować, nie mnożyć śmieci w każdej sferze życia, tej pielęgnacyjnej też 🙂 poszerzyłam swoja wiedzę dzięki Tobie 🙂

  Odpowiedz

Leave a Reply

%d bloggers like this: