Domowy peeling do ciała w kostce

Domowy peeling do ciała w kostce

Peeling do ciała w kostce, czyli peeling do ciała w innym wydaniu. Jest równie skuteczny, co tradycyjny, ale znacznie łatwiejszy w użyciu. Wystarczy tylko zmieszać ze sobą składniki i poczekać i peeling mamy gotowy. Jest to nieco ulepszona wersja przepisu jaki pokazywałam wam tutaj ,,Domowej roboty peeling do ciała w kostce“. Jestem ogromną fanką pilingów do ciała, stosuje je wręcz nałogowo. Lubię i te domowe ale czasami też skuszę się na te ze sklepu.

Zapraszam na krótki filmik krok po kroku

Peeling do ciała w kostce – wykonanie i działanie

Co potrzebujemy do wykonania, składniki :

  • Sodium Cocyoyl Isethionate SCI
  • Dowolna glinka
  • Kawa mielona
  • Wosk Jojoba
  • Masło shea
  • Olej lniany
  • Opcjonalnie – olejek zapachowy.

Nie podaje dokładnych proporcji. Ważne jest, aby część sucha czyli (SCI, glinka i kawa) stanowiła ponad połowę mieszanki. Natomiast w części tłustej w masło shea i olej lniany, powinny stanowić około 3/4 części tłuszczowej. Wosk Jojoba ma bardzo zbitą konsystencję i nie warto dodawać go za dużo.

Wykonanie

Do miseczki szykujemy części suche czyli : sci, glinkę i kawę mieloną. Część tłuszczową jak masło shea i olej lniany rozpuszczamy w kąpieli wodnej, dodajemy później nieco oleju lnianego. Obie części należy później dobrze wymieszać i przełożyć do foremki. Ważne jest aby, wszystko jak najmocniej ubić, wtedy peeling będzie trzymał się bardziej swojej formy. Jeśli nie mamy foremki, możemy po prostu ugnieść kulkę z masy.

Peeling do ciała jest średnio-mocny (zależy też ile dodamy kawy) i dzięki dodatkowi SCI lepiej się rozprowadza na skórze, dodatkowo delikatnie ją oczyszczając. Dodatek glinki ma również dobre działanie oczyszczające skórę. Natomiast masło shea i wosk jojoba oraz olej lniany, wykazują działanie pielęgnujące skórę. Peeling do ciała świetnie się sprawdza głównie do masażu ciała, nie pozostawia przy tym na skórze tłustej warstwy. Później polecam umyć ciało, mydłem lub żelem pod prysznic, aby zmyć pozostałości ziarenek kawy.

6 komentarzy do “Domowy peeling do ciała w kostce”

Dodaj komentarz